CD Projekt przekłada premierę „Cyberpunka”

Cyberpunk-CD Projekt

This post is also available in: English

Długo wyczekiwana gra studia CD Projekt – „Cyberpunk”  nie zadebiutuje na rynku 16 kwietnia tego roku. Producent gier wideo przełożył premierę tytułu o 5 miesięcy,  na 17 września. Przed ogłoszeniem zmiany premiery wycena rynkowa CD Projektu wynosiła 27 mld zł. Z uwagi na to wydarzenie akcje spółki zaczęły jednak tracić, obniżając jej kapitalizację do 24,5 mld zł.

Premiera „Cyberpunka” przełożona o 5 miesięcy

16 stycznia br. prezes CD Projektu Adam Kiciński poinformował, że premiera „Cyberpunka” zostanie przesunięta z 16 kwietnia na 17 września 2020 r. Swoją decyzję umotywował tym, iż mimo tego, że gra jest de facto kompletna, to jednak należy poświęcić jej jeszcze czas na doszlifowanie oraz na usunięcie usterek. Adam Kiciński zadeklarował również, że spółka będzie regularnie informować o postępach w przygotowaniu gry. Mimo przesunięcia premiery zarząd spółki ocenia, że nowy termin nie wiąże się z większą konkurencyjnością niż termin kwietniowy.

Straty CD Projektu na giełdzie

W oczekiwaniu na premierę „Cyberpunka” kapitalizacja giełdowa CD Projektu systematycznie wzrastała, przekraczając próg 27 mld zł. Jednak decyzja o przesunięciu premiery spowodowała spadek cen akcji spółki nawet o ponad 10,5 %. W związku z tym wycena rynkowa CD Projektu, zaraz po ogłoszeniu zmiany daty premiery, spadła do poziomu 24,5 mld zł. Obecnie, na dzień 20 stycznia, kapitalizacja spółki wynosi 25,6 mld zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *