Zmiany w zarządzie Microsoft w Polsce

Aniela_Hejnowska_Microsoft

This post is also available in: English

Polski oddział Microsoft oficjalnie poinformował, że z dniem 15 maja 2019 r. ma nowego dyrektora odpowiedzialnego za marketing i strategię. Aniela Hejnowska została również Członkiem Zarządu.

Aniela Hejnowska odpowiedzialna za marketing

Aniela Hejnowska dołączyła do Microsoft w Polsce w roli Dyrektora odpowiedzialnego za Marketing i Operacje (Marketing and Business Strategy Director), w randze Członka Zarządu. Jako lider z wieloletnim doświadczeniem będzie wspierała rozwój spółki na lokalnym rynku. W szczególności będzie odpowiedzialna za realizację strategicznych celów biznesowych firmy w Polsce oraz działania marketingowe.

„Jestem pod wrażeniem transformacji kulturowej oraz strategicznej, jaką przechodzi Microsoft przez ostatnie lata. Cieszę się, że będę ich częścią i wspólnie z moimi kolegami i koleżankami będziemy nadawać rytm tym zmianom na naszym rynku. Jestem przekonana, że moja pasja do technologii pozwoli czerpać ogrom satysfakcji z pracy w tak dynamicznym środowisku. W Microsoft mamy szansę kształtować cyfrowy krajobraz zmian” – mówi Aniela Hejnowska.

Ponad 15 lat doświadczenia menedżerskiego w sektorze ICT

Aniela Hejnowska ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami z sektora telekomunikacyjnego i nowych technologii. Przez ostatnie 3 lata pełniła funkcję International VP w Groupon, zarządzając zespołem 450 osób na 4 rynkach: francuskim, holenderskim, belgijskim i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wcześniej, przez ponad 4 lata pracowała w operatorze telekomunikacyjnym Netia jako Dyrektor Zarządzający w segmencie SOHO/SME. Była odpowiedzialna nie tylko za działania na rzecz rozwoju biznesu, lecz także za szereg inicjatyw związanych z różnorodnością miejsca pracy i pozycją kobiet w biznesie. Aniela Hejnowska jest również przedsiębiorcą i za tę aktywność została wyróżniona m.in. tytułem Bizneswoman Roku 2010 przyznawanym przez Fundację Sukces Pisany Szminką.

Aniela Hejnowska jest absolwentką WSB-NLU w Nowym Sączu i Ecole Superieure de Commerce w Grenoble. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała i mieszkała w międzynarodowym środowisku, w tym w Nowym Jorku i Paryżu. Jej pozazawodowe pasje to podróże i sport.

Microsoft liderem rynku oprogramowania w Polsce

Microsoft jest liderem rynku oprogramowania w Polsce. Według szacunków PMR udział firmy w rynku według przychodów to przeszło 17%. Firma znana jest przede wszystkim ze swoich systemów operacyjnych Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Oprócz tego Microsoft oferuje kompleksowy pakiet oprogramowania dedykowanego firmom, na który składają się systemy ERP (Dynamics 365 for Operations dla dużych przedsiębiorstw, Microsoft Dynamics NAV – dla firm z sektora MŚP), systemy do zarządzania relacjami z klientami (Microsoft Dynamics CRM) oraz systemy klasy BI (Microsoft BI, Microsoft Power BI, Microsoft SQL Server).

Microsoft zdecydowaną większość swoich przychodów w segmencie oprogramowania na rynku polskim osiąga ze sprzedaży systemów operacyjnych oraz oprogramowania biurowego Office. Przychody ze sprzedaży systemów stricte biznesowych klasy CRM i ERP stanowią około 10% całości wpływów ze sprzedaży oprogramowania w Polsce. Firma jest ponadto dostawcą usług IT.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *