Zmiany w strukturach Vectry

prezes - biuro

This post is also available in: English

Vectra oficjalnie poinformowała, że ​​Michał Bartkowiak obejmie funkcję prezesa zarządu. Na stanowisku zastąpi wieloletniego szefa spółki Tomasza Żurańskiego, który zajmie miejsce w radzie nadzorczej.

Michał Bartkowiak od 6 lat był związany z Inea, gdzie m.in. pełnił funkcje członka zarządu ds. finansowych, członka zarządu ds. operacyjnych oraz wiceprezesa. Od stycznia 2020 r. do września 2021 r. zajmował stanowisko prezesa grupy Inea. W tym czasie wówczas pożegnał się z Inea. Odejście Machała Bartkowiaka było związane ze zmianami strukturalnymi spółek Fiberhost oraz Inea.

Na stanowisku prezesa zarządu Michał Bartkowiak zastąpi Tomasza Żurańskiego, który zostanie nowym członkiem rady nadzorczej. Będzie w niej odpowiedzialny za strategiczne projekty rozwojowe firmy, do których Vectra zalicza: wyłonienia inwestora finansowego w obszarze rozwoju infrastruktury, inne potencjalne transakcje wspierające cele strategiczne firmy, relacje z kluczowymi dostawcami treści czy finansowanie działań rozwojowych całej grupy.

Oprócz zmiany prezesa, do zarządu spółki powołano dwóch nowych członków, mianowicie Wojciecha Danieluka oraz Sebastiana Jandę. Pierwszy z nich dołączył do Vectry w czerwcu 2020 r. gdzie zajmował stanowisko dyrektora wykonawczego ds. techniki i IT. Z kolei Sebastian Janda dołączył do Vectry w drugiej połowie 2021 r.

10 mln gospodarstw domowych w zasięgu Vectry do 2027 r.

Równocześnie przy okazji zmian personalnych Vectra zdradziła swoje plany na najbliższe lata. Operator chce się skupić przede wszystkim na rozwoju usług światłowodowych. Do 2027 r. chce objąć zasięgiem 10 mln gospodarstw domowych.

Podobne wpisy