Zmiany w Allegro. Serwis udostępnia anglojęzyczną platformę oraz płatności w euro

e-commerce

This post is also available in: English

Allegro, lider polskiego rynku e-commerce, rozwija własną platformę handlową. Od teraz klienci mogą wyszukiwać i kupować produkty w języku angielskim oraz dokonywać płatności w euro. Tym samym Allegro chce wspierać polskich sprzedawców w wejściu na nowe rynki.

Dostęp do nawet 60 mln ofert

Allegro realizuje plany ekspansji na nowe rynki. Platforma handlowa jest już dostępna w języku angielskim, a klienci międzynarodowi mogą dokonywać płatności w euro. Lider polskiego rynku e-commerce chce w ten sposób umożliwić zarówno klientom jak i sprzedawcom z UE dostęp do milionów ofert, a według Allegro, może ich być nawet 60 mln.

Jednocześnie zapewnia, że wszyscy zainteresowani sprzedawcy mogą liczyć na wsparcie w tłumaczeniu wszystkich ofert oraz w procesie zakupu. Za pośrednictwem swoich partnerów będzie pomagać sprzedawcom w obsłudze międzynarodowych dostaw i płatności.

Ekspansja na nowe rynki

Allegro od dłuższego czasu realizuje cele, które mają umożliwić wejście polskiej platformy handlowej na nowe rynki. Obecnie firma oczekuje na zatwierdzenie przez UOKiK transakcji przejęcia czeskiej Grupy Mall, funkcjonującej na europejskim rynku. Porozumienie pomiędzy stronami zostało zawarte już w listopadzie poprzedniego roku, a kwota przejęcia to ok. 4 mld zł.

Stworzenie anglojęzycznej platformy i przejęcie Grupy Mall ma umożliwić Allegro osiągnięcie pozycji jednego z liderów europejskiego rynku e-commerce.

Podobne wpisy