Zmiana na fotelu prezesa ATM

This post is also available in: English

ATM ma nowego prezesa. Spółka poinformowała w komunikacie, że rezygnację z pełnionej funkcji złożył Sławomir Koszołko. Nowym prezesem z dniem 19 marca 2019 r. został Daniel Szcześniewski, z ATM związany, podobnie jak poprzedni CEO, od blisko dwóch lat. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Pionu Strategii i Marketingu.

Daniel Szcześniewski pracuje w branży telekomunikacyjnej od 15 lat. Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży i marketingu budowane w międzynarodowych firmach. Swoją karierę rozpoczął w Energis Polska zajmując się zarządzaniem produktami ICT. Kontynuował karierę w GTS Energis, a następnie GTS Poland, gdzie pełnił rolę dyrektora działu zarządzania produktami. Odpowiadał za tworzenie strategii sprzedażowej i produktowej, opracowywanie i wdrażanie strategii wzrostu wartości klientów, tworzenie i realizację budżetów przychodowych. Współtworzył sukces umiędzynarodowania biznesu GTS Central Europe. Aktywnie uczestniczył w procesach integracji produktów i kanałów sprzedaży po przejęciu GTS Central Europe przez Deutsche Telekom. Ostatnie lata spędził w T-Mobile gdzie odpowiadał za marketing i zarządzanie segmentem korporacji, dużych firm i sektora MŚP. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu strategii go-to-market produktów z szeroko rozumianego sektora ICT. Ma 38 lat. Jest absolwentem kierunku zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej oraz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

ATM jest liderem rynku data center w Polsce. Specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu kolokacji, hostingu i transmisji danych. Spółka opiera portfolio usług na własnej, ogólnopolskiej sieci światłowodowej, a także trzech centrach danych zapewniających łącznie 7,7 tys. m² powierzchni serwerowej netto i 13,6 tys. m² powierzchni brutto. Na sieć ATMAN składa się 4,5 tys. km łączy międzymiastowych w kraju oraz 9,5 tys. km łączy międzynarodowych. Do zasobów ATM należy również 100 tys. km włókien optycznych, tworzących miejskie sieci metropolitalne (MAN) w największych polskich miastach. Blisko 95% akcji ATM kontroluje fundusz MCI.Private Ventures FIZ (wraz z podmiotami zależnymi i powiązanymi).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *