Zdalne zarządzanie zasobami IT

Beyond.pl - zdalne zarządzanie

This post is also available in: English

Beyond.pl zaprezentował nowe rozwiązanie HoloLens Smart Hands wykorzystujące okulary mieszanej rzeczywistości Microsoft HoloLens 2.0. Za pomocą tego rozwiązania klienci mają możliwość zdalnego zarządzania zasobami IT oraz podglądu swojego sprzętu w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

Odległość przestaje mieć znaczenie

Pandemia pokazała, że technologia ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury, ale także gwarancji świadczenia kompleksowych usług dla klientów z różnych regionów. W tym celu Beyond.pl jako pierwsze Data Center w regionie CEE wdrożył usługę technicznej obsługi infrastruktury (Smart Hands), który z pomocą okularów Microsoft HoloLens 2.0 daje możliwość klientom firmy zdalnego zarządzania zasobami IT z dowolnego miejsca.

Jak podkreśla Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl., często obiekty data center są oddalone od głównych siedzib firmy, co w obecnym czasie pandemii oraz ograniczeń w mobilności, stanowi duże wyzwanie. Firmy na całym świecie, nie tylko z branży IT, poszukują innowacyjnych rozwiązań umożliwiających złamanie tej bariery dystansu. Jednym z nich ma być technologia HoloLens Smart Hands, która za pomocą mieszanej rzeczywistości przyspieszy i ułatwi realizację skomplikowanych zdarzeń wymagających interakcji pomiędzy różnymi zespołami. W ten proces mogą również być zaangażowane firmy trzecie (np. dostawcy infrastruktury lub komponentów) z różnych regionów.

Wirtualne spotkanie

Nowe rozwiązanie łączy technologię wizualizacji obiektów cyfrowych z rzeczywistymi obrazami, a następnie odtwarza fizyczne środowisko wokół użytkownika. Inteligentne okulary HoloLens umożliwiają efektywną wizualizację i przesyłanie wielowymiarowych informacji. Pozwala to dokładniej zrozumieć otoczenie, nawet jeśli klient nie pojawi się w rzeczywistym czasie i miejscu. HoloLens jest wyposażony w zestaw czujników, wyświetlaczy i specjalnych urządzeń do obróbki holograficznej.

Dodatkowo podczas wirtualnego spotkania za pomocą HoloLens Smart Hands, każdy z uczestników ma możliwość ,,na żywo” korzystania z czatu, robienia zdjęć, przesyłania oraz edytowania dowolnego pliku. Autorzy projektu zadbali również o bezpieczeństwo. System zapewnia dostęp do bazy danych tylko przez aplikację, a komunikacja jest szyfrowana przy użyciu protokołu SSL. Ponadto zapewnia również uwierzytelnianie aplikacji OAuth2 w oparciu o JWT.

To kolejny innowacyjny projekt Beyond.pl, który podnosi standard kolokacji na rynku w Europie. Pracując nad nowym modelem usługi zależało nam na tym, aby wsparcie techniczne Smart Hands było w pełni bezpieczne, a jednocześnie miało bardzo praktyczny wymiar. Usługa została bardzo pozytywnie przyjęta przez klientów międzynarodowych, którzy powierzyli nam swój sprzęt. Dzięki HoloLens dostęp do najbezpieczniejszego obiektu data center w Europie, jedynego z potwierdzonym certyfikatem ANSI/TIA-942 Rated 4, staje się możliwy z dowolnej lokalizacji na świecie” – podsumowuje Wojciech Stramski.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *