Xiaomi otwiera swój największy salon

tabliczka

This post is also available in: English

Xiaomi otworzy nowy sklep w Warszawie, który będzie największą placówką Mi Store w Europie Środkowo-Wschodniej. Będzie to pierwszy taki obiekt poza Chinami.

Start już 18 grudnia

W warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia, 18 grudnia Xiaomi otworzy swój największy salon w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna powierzchnia salonu Mi Store wyniesie 306 mkw. Nowa placówka w warszawskim centrum handlowym zastąpi dotychczas funkcjonujący tam sklep chińskiej marki. Według zapowiedzi, firma zastosuje w nim rozwiązania niespotykane w żadnym innym salonie. ,,W strefie, zaprojektowanej na kształt mieszkania, będzie można zobaczyć kompleksowe, inteligentne rozwiązania, które można stworzyć we własnym domu, łącząc produkty lifestyle oraz codziennego użytku i sterować nimi za pomocą jednej aplikacji lub z pomocą asystenta głosowego”. Będzie to pierwszy tego typu koncept poza Chinami. W nowym Mi Store pojawią się także autoryzowany serwis obsługiwany przez S.B.E Polska. Każdy klient posiadający produkt Xiaomi będzie miał możliwość  naprawy swojego urządzenia na miejscu.

Jak podkreśla Andrew Wong, dyrektor generalny Xiaomi na region Europy Środkowo–Wschodniej i krajów nordyckich, Xiaomi jest obecnie trzecią marką smartfonów na świecie. Marka stawia zarówno na rozwój sprzedaży w kanale offline jak i online, co w perspektywie czasu ma przełożyć się na zwiększeniu świadomości marki wśród klientów. Nowy koncept sklepy jest również odpowiedzią na duże zainteresowanie produktami ekosystemowymi, dlatego Xiaomi zależało na stworzeniu miejsca w którym klient będzie miał możliwość bezpośredniego przetestowania interesującego go produktu.

Strategia marki Xiomi

Oprócz zapowiadanego sklepu w Westfield Arkadia, w Polsce działa 20 autoryzowanych sklepów Mi Store. Znajdują się w 16 miastach w 12 różnych województwach. Otwarcie nowych placówek jest realizacją planów ogłoszonych pod koniec 2019 r.  Marka Xiaomi zapowiedziała wtedy pojawienie się 30 punktów sprzedaży Mi Points na terenie całego kraju. Mi Points to dedykowane przestrzeń w istniejących już sklepach głównie niezależnych obiektach wielkopowierzchniowych ofertujących smartfony oraz sprzęt IT, RTV i AGD.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *