Współpraca Operatora Chmury Krajowej z Google Cloud

chmura

This post is also available in: English

Operator Chmury Krajowej wszedł w partnerstwo z koncernem Google. W ramach współpracy produkty Google Cloud Platform zostaną włączone do oferty technologicznej spółki.

Operator Chmury Krajowej bogatszy o Google Cloud oraz hub infrastruktury technicznej

Operator Chmury Krajowej nawiązał strategiczne partnerstwo technologiczne z Google. Dzięki nawiązanej współpracy Operator Chmury Krajowej włączy do swojej oferty usługi chmury obliczeniowej globalnego dostawcy (produkty Google Cloud Platform). W ramach partnerstwa Google otworzy również w Warszawie tzw. region Google Cloud – centrum infrastruktury i oprogramowania do użytku przez klientów.

Google Cloud wspomoże „chmuryzację” polskich przedsiębiorstw

Operator Chmury Krajowej zakomunikował, że celem współpracy jest stworzenie warunków do istotnego zwiększenia wykorzystania technologii chmurowych przez polskie przedsiębiorstwa i przyspieszenie procesu cyfrowej transformacji polskiej gospodarki. Włączenie usług Google Cloud do oferty Chmury Krajowej umożliwi polskim przedsiębiorcom korzystanie dokładnie z tych samych zaawansowanych technologii, z których korzystają ich globalni konkurenci.

Inicjatywa PKO BP i Funduszu Rozwoju

Operator Chmury Krajowej to spółka technologiczna utworzona w ubiegłym roku przez PKO BP i Polski Fundusz Rozwoju. Operator oferuje usługi dla przedsiębiorstw, administracji państwowej i samorządów w zakresie migracji oraz przetwarzania danych cyfrowych w chmurze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *