Współpraca Check Point i Samsung w rozwoju usług bezpieczeństwa mobilnego

komputer - laptop - home office

This post is also available in: English

Check Point i Samsung tworzą wspólny projekt, którego celem jest rozwoju usług bezpieczeństwa mobilnego. W tym celu firmy chcą zintegrować platformę Check Point Harmony Mobile i platformę Samsung Knox.

Bezpieczeństwo mobilne

Zdaniem przedstawicieli Check Point, ostatni rok to okres gwałtownych zmian w którym firmy na całym świecie zostały zmuszone do przechodzenia na zdalny tryb pracy – niekoniecznie przygotowanych do takiego rozwiązania. Co więcej zdaniem Wojciecha Głażewskiego (country manager Check Point Software), do 2024 roku 60% pracowników będzie pracowało w formie zdalnej, a już dziś 97% organizacji stoi w obliczu zagrożeń mobilnych z kilku wektorów ataków. Odpowiedzią na przedstawiony problem będzie wspólny projekt Check Point i Samsunga, który skupi się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa mobilnego.

Inicjatywa zakłada integrację autorskiego rozwiązania Check Point Harmony Mobil oraz platformy bezpieczeństwa Samsung Knox. Całość będzie funkcjonować w oparciu o technologie sztucznej inteligencji (AI) i analizę operacji dokonywanych na urządzeniu, zapewniając ochronę we wszystkich wektorach mobilnych. Check Point Harmony Mobile sprawdza się szczególnie w zapewnieniu bezpieczeństwa danych firmowych oraz urządzeń mobilnych.

Polska będzie pierwszym krajem, w którym pojawi się rozwiązanie firm Check Point i Samsung.

Podobne wpisy