Woodpecker.co planuje debiut na warszawskiej giełdzie

Kobieta - telefon

This post is also available in: English

Woodpecker.co, technologiczny startup z Wrocławia, oraz właściciel aplikacji ‘smart’, w najbliższym czasie planuję przeprowadzić IPO o wartości 2,5 mln euro, który ma przygotować firmą do debiutu na warszawskiej giełdzie. Jest to wynik dużego zainteresowania autorskiego oprogramowania do automatyzacji komunikacji biznesowej, które znalazło zastosowanie w 3 tysiącach firmach z 70 krajów.

Woodpecker.co

Woodpecker.co to działający od 2015 r. technologiczny startup z siedzibą we Wrocławiu. Jego założyciele, Mateusz Tarczyński i Maciej Cieśla, wcześniej pracowali nad aplikacją przeznaczoną dla trenerów personalnych. Wówczas stworzyli oprogramowanie w modelu SaaS, które miało na celu dotarcie do tysięcy trenerów dzięki zautomatyzowanej komunikacji.

Projekt aplikacji okazał się nietrafiony, jednakże twórcy odkryli potencjał w oprogramowaniu do automatyzacji komunikacji biznesowej. W pomysł zainwestowali przedstawiciele Tar Heel Capital Pathfinder, którzy równocześnie stali się inicjatorem działalność spółki. Po dwóch latach firma osiągnęła próg rentowności, natomiast w ubiegłym roku odnotowała 10 mln zł przychodu oraz 0,9 mln zł zysku netto.

Aplikacja

Aplikacja ‘smart’ pełni rolę pełnoetatowego asystenta sprzedaży, która odpowiada m.in. za zarządzanie procesami, wysyłanie spersonalizowanych treści, bądź przypominaniem o kontakcie z klientami. Dzięki oprogramowaniu jest łatwiej uzyskać nowych partnerów oraz utrzymywać z nimi ciągłą relację. Co istotne, zastosowanie aplikacji pozwala zaoszczędzić ok. 20 h pracy tygodniowo.

W sumie z usług spółki korzysta 3 tysiące firm z 70 krajów, z czego 10% to polskie firmy. Do klientów należą m.in. Bolt, TransferWise oraz Gartner. Twórcy zapewniają, że oprogramowanie wciąż jest rozwijane, jako, że klienci wykorzystują je nie tylko w zakresie sprzedaży, ale także w kontaktach z byłymi klientami, czy też w komunikacji z dziennikarzami.

Dodatkowo, w najbliższym czasie spółka ma przeprowadzić IPO o wartości 2,5 mln euro, a jeszcze w połowie br. ma zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *