VMware rozwija portfolio usług wspierających 5G

director-vmware

This post is also available in: English

VMware chce wesprzeć wdrożenia sieci 5G. Firma ogłosiła serię aktualizacji usług typu Telco i Edge Cloud. Automatyzacja i usprawnienia w zakresie cyberbezpieczeństwa mają poprawić działanie aplikacji telekomunikacyjnych oraz urządzeń IoT oferowanych klientom korporacyjnym.

Przejęcie Uhana

Firma VMware ogłosiła przejęcie telekomunikacyjnego startupu Uhana, twórcy bazującego na sztucznej inteligencji oprogramowania wspierającego konfigurację sieci RAN oraz najnowszą wersję platformy Pulse IoT Center, przeznaczoną na infrastrukturę on-premise. Wszystko po to, by pomóc dostawcom usług telekomunikacyjnych lepiej przygotować się na wzrost zainteresowania klientów usługami 5G. Dzięki przejęciu możliwe będzie wzbogacenie platformy VMware Smart Assurance o narzędzie bazujące na algorytmie głębokiego uczenia, a służące do predyktywnej analizy ruchu sieciowego.

„Dostawcy usług telekomunikacyjnych i przedsiębiorstwa na całym świecie skorzystają z interoperacyjności środowisk wielochmurowych, jednolitości architektury i spójności polityk w chmurach prywatnych, publicznych, telekomunikacyjnych zapewnianych przez VMware. Dzięki dodaniu możliwości opartych na sztucznej inteligencji od firmy Uhana, chmury telekomunikacyjne i środowiska brzegowe staną się znacznie wydajniejsze w zakresie automatycznego usuwania usterek i awarii systemowych” – mówi Shekar Ayyar, dyrektor generalny działu Telco and Edge Cloud w VMware.

Zintegrowane platformy zarządzania

Dostawcy usług telekomunikacyjnych, tworząc swoje wirtualne środowisko IT wpadają w pułapkę silosów kompetencyjnych. Wynikające z tego trudności z nowymi wdrożeniami w środowiskach prywatnych, publicznych i brzegowych mogą mieć wpływ na klientów oraz przychody. Ma się to jednak zmienić wraz z wprowadzeniem oprogramowania VIO 6.0. Rozwiązanie zapewni operatorom platformę do spójnego zarządzania różnymi środowiskami telco-cloud.

Firma VMware wprowadziła do swojego portfolio również nową architekturę Telco Edge Reference, która oferuje z góry zaprojektowane zasady wdrażania brzegowych sieci chmurowych opartych na infrastrukturze VMware vCloud NFV wraz z zintegrowanym VMware OpenStack. Dzięki temu dostawcy usług komunikacyjnych będą mogli zarządzać wieloma brzegowymi punktami z jednego scentralizowanego centrum danych, podnosząc tym samym wydajność całej sieci.

Nowa odsłona oprogramowania IoT

Ponieważ liczba podłączonych do sieci urządzeń i zainteresowanie technologią Internetu Rzeczy w środowiskach korporacyjnych rośnie, organizacje szukają narzędzii do przetwarzania danych na brzegu sieci. Nowa wersja platformy VMware Pulse IoT Center 2.0 dla środowisk on-premise będzie uzupełniać poprzednio wydaną wersje w modelu SaaS, zapewniając klientom VMware elastyczność i wybór konkretnych opcji wdrożeniowych.

Oprogramowanie VMware wykorzystuje już 500 tys. klientów z całego świata, wspomaganych przez ekosystem 75 tys. partnerów. 90% infrastruktury IT tych przedsiębiorstw została już zwirtualizowana w oparciu o technologie VMware.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *