Viaplay dostępne w Polsce od sierpnia 2021 r.

gry-wideo-komputerowe

This post is also available in: English

Viaplay – nowa platforma streamingowa należąca do Grupy NENT zostanie uruchomiona w kolejnych 10 krajach, w tym w Polsce. Uruchomienie nowej platformy w Polsce planowane jest na sierpień przyszłego roku.

Ekspansja

Nordycka firma Nordic Entertainment Group (NENT Group) zajmująca się transmisją strumieniową, zapowiedziała uruchomienie nowej platformy streamingowi Viaplay w 10 krajach, w tym również w Polsce. NENT Group planuje uruchomienie usługi w sierpniu 2021 roku i będzie oferować treści nordyckie, lokalne i międzynarodowe, a także transmisje sportowe na żywo. Na początku listopada br.  Grupa podpisała czteroletnią umowę ze spółką Bundesliga International na wyłączne prawo do pokazywania rozgrywek niemieckiej Bundesligi na polskim rynku. W regionie Europy Środkowo -Wschodniej platforma zostanie również uruchomiona w Estonii, na Łotwie i Litwie. Decyzja ta jest następstwem udanego wprowadzenia platformy w Islandii na początku 2020 r.

,,Viaplay to sprawdzona skandynawska historia sukcesu, a teraz jesteśmy gotowi do ekspansji międzynarodowej i zostania mistrzem Europy w transmisji strumieniowej. Mamy jedną z najbardziej elastycznych i skalowalnych platform technologicznych na świecie i dążymy do tego, aby być najbardziej zróżnicowanym i wszechstronnym gawędziarzem dzięki naszej niesamowitej gamie oryginalnych, nabytych, lokalnych i na żywo treści, które oferują coś specjalnego dla każdego” – komentuje Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group.

Ponad 10 mln abonamentów

Według zapowiedzi do końca 2025 roku Grupa NENT zamierza zwiększyć swoją bazę abonentów do około 10,5 miliona, z czego w samym regionie skandynawskim NENT Group zamierza podwoić swoją bazę abonentów do około 6 milionów. Zdaniem nordyckiej grupy wzrost ten będzie napędzany rosnącą penetracją gospodarstw domowych usługami przesyłania strumieniowego. Oczekuje się, że 80% z 12,7 miliona gospodarstw domowych w regionie będzie miało średnio trzy usługi streamingowe.

W celu finalizacji dalszej ekspansji NENT Group ma zamiar skontaktować się ze swoimi akcjonariuszami w sprawie potencjalnego pozyskania kapitału w wysokości ponad 3,5 miliarda szwedzkich koron. Działania te również mają na celu przyciągnięcie nowych inwestorów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *