Vectra kolejnym operatorem z OTT

Vectra-Multimedia-Polska-transakcja-telewizja-kablowa

This post is also available in: English

Na początku października Vectra uruchomiła usługę smart TV w trybie OTT, czyli TV przez Internet. Nowa usługa wyposażony jest w dekoder z systemem Google Android TV, na którym można zainstalować dowolne aplikację.

Nowe możliwości

Wraz z rozpoczęciem jesiennego sezonu Vectra wprowadziła na rynek nowy produkt TV Smart, który jest wyposażony w odbiornik TV z usługą Android TV. Nową możliwością jest wykorzystanie łącza szerokopasmowego zapewnianego przez dowolnego dostawcę Internetu w celu uzyskania dostępu do usług telewizyjnych. Vectra jest także pierwszym operatorem telewizji kablowej w Polsce i jednym z nielicznych w Europie, który dostarcza swoim klientom dekodery 4K oparte na Android TV. Dodatkowo, w ramach usługi dla klientów, Vectra zapewnia usługę multiroom.

Jak sam operator podaje, usługa OTT dostępna jest w trzech wariantach cenowych mieszczących się od 20 do 35 złotych miesięcznie. Regulamin przewiduje także dodatkowe 20 zł za „Dostęp do Telewizji w technologii TV Smart”, ale nie wiemy jeszcze, czy ta opłata jest obligatoryjna. Operator nie przedstawił jeszcze zawartości pakietu programowego zawartego w nowej ofercie. Jedyną podaną informacją jest to, że nowy pakiet będzie zawierał od 11 do 54 kanałów telewizyjnych oraz dodatkową 3 miesięczną subskrypcję HBO GO i Tidal. Nowy dekoder oferuje również dostęp do tysięcy aplikacji dostępnych w Google Play.

Vectra z OTT po Play i Cyfrowym Polsacie

Wraz z rozwojem technologii, telewizja internetowa staje się coraz bardziej popularna dzięki Internetowi. Vectra jest trzecim polskim operatorem świadczącym usługi OTT klientom po Play i Cyfrowym Polsacie, ale to tylko kwestia czasu, kiedy inni gracze uruchomią usługi telewizyjne do odbioru w publicznej sieci internetowej.

,,Rok 2020 to dla Grupy Vectra kamień milowy. Jesteśmy obecnie największym operatorem telewizji kablowej w Polsce. Nasze ambicje realizujemy również w obszarze świadczonych usług – od 1 października br., jako pierwszy operator kablowy w Polsce i jeden z niewielu w Europie, oferujemy naszym Klientom dekoder w standardzie 4K oparty o Android TV. W ten sposób połączyliśmy świat tradycyjnej telewizji z przebogatym w multimedialne treści światem Internetu. Wyrazem tego jak się zmieniamy i jacy chcemy być w przyszłości jest nasze nowe logo. Wsłuchując się w głos Klientów pragniemy wspólnie tworzyć rozwiązania wygodne i proste w obsłudze z dostępem do atrakcyjnego kontentu i rozrywki, nie tylko w domu, ale również poza nim – wszędzie tam, gdzie jest Internet”. – podsumowuje Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *