Vantage Data Centers rozpoczyna budowę kampusów w Warszawie i Berlinie

mapa

This post is also available in: English

Vantage Data Centers (VDC), zgodnie z zapowiedziami z 2020 r., oficjalnie rozpoczął prace nad uruchomieniem dwóch kampusów data center zlokalizowanych w Europie. Nowe centra o powierzchni 39 tys. i metrów kwadratowych i 24 tys. metrów kwadratowych będą zlokalizowane odpowiednio w Warszawie i Berlinie.

Startuje budowa w Warszawie…

Rozpoczęła się pierwsza faza budowy obiektu centrów danych w Warszawie, której zakończenie planowane jest początek 2022 r. Docelowo inwestycja Vantage Data Centers ma obejmować powierzchnię 39 tys. metrów kwadratowych, na którą będą składać się dwa obiekty. Pierwszy z nich (WAW1), będzie dysponował mocą 16 MW, z kolei drugi mocą 32 MW. Zgodnie z rozmowami z przedstawicielami VDC z 2020 r., pierwszy etap zakładał uruchomienie modułu 8MW w 2021 r., a dalsza ekspansja miała zależeć od realnego zapotrzebowania ze strony klientów. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.  https://ictmarketexperts.com/aktualnosci/vantage-data-centers-centrum-danych-8mw-w-warszawie-w-2021/

Obecnie, Vantage Data Centers informuję, że nowe obiekty mają wykorzystywać energię odnawialną i zostać wyposażone w chłodzenie z rekuperacją powietrza. Zapewni także klientom rozwiązania w zakresie stacji ładowania pojazdów elektrycznych, możliwość dowolnej konfiguracji powierzchni biurowej, a także bezpiecznego przechowywania przedmiotów czy sale konferencyjno-networkingowe.

… i Berlinie

Równocześnie, wraz z rozpoczęciem budowy kampusu w Warszawie, startuje również inwestycja w Berlinie. Docelowo Berlin Data Center Campus ma dysponować powierzchnią 24 tys. metrów kwadratowych, na której powstaną dwa obiekty o mocy 16 MW każdy. Jednak pierwsza faza, której finalizację zaplanowano na początek 2022 r. obejmie 8 MW mocy IT.

Podczas inwestycji Vantage Data Centers, kładzie mocny nacisk na aspekt ekologiczny, w którym chce zagwarantować swoim klientom korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Obiekt będzie wyposażony w system chłodzenia z odzyskiwaniem ciepła, zasilanym energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo kampus będzie dysponował stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, a także system odprowadzania wody deszczowej do lokalnych cieków wodnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *