Usługi cyfrowe UPC również na infrastrukturze Tauron

kabel internet

This post is also available in: English

UPC Polska rozszerza zasięg usług cyfrowych o infrastrukturę Tauron. Tym samym zasięg operatora będzie docierał do kolejnych 100 tysięcy gospodarstw domowych zlokalizowanych w trzech województwach w Polsce.

Inwestycje w światłowód

UPC Polska zawarł nowe porozumienie, które umożliwi mu dotarcie do klientów na sieci Tauron budowanej w ramach konkursów POPC. Tym samym usługi cyfrowe operatora obejmą zasięgiem kolejne ponad 100 tys. gospodarstw domowych w 132 gminach na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Podobne umowy UPC ma podpisane jeszcze z takimi operatorami jak Nexera, Fiberhost czy Orange.

Tym samym Tauron konsekwentnie realizuję swoje plany ogłoszone w kwietniu 2021 r., w których to zapowiadał świadczenie usług w modelu hurtowym. Takie umowy do października br. zawarł już z 35 operatorami telekomunikacyjnymi. Grupa Tauron w tym czasie poinformowała również o postępach prac w ramach programu POPC. Do tej pory firmie udało się zrealizować 75% zakładanego planu. Oznacza to, że grupa wybudowała już 4 214 km sieci, która pozwoli objąć zasięgiem ponad 200 tys. gospodarstw domowych.

Podobne wpisy