UPC Polska położy większy nacisk na marketing i rynek B2B

UPC Polska poinformowało, że wzmocniło zespół zarządzający i powołało Bogdana Bucurei na stanowisko CMO (dyrektora ds. marketingu). Z kolei Jerzy Gołębiowski – wieloletni członek zarządu odpowiedzialny za strategię firmy, obejmuje funkcję dyrektora B2B. Zmiany weszły w życie 15 listopada b.r.

Bogdan Bucurei jako CMO UPC Polska będzie odpowiedzialny za komunikację marketingową, zarządzanie wartością klienta, ofertę, produkty oraz badania rynkowe. Zanim dołączył do zespołu UPC Polska, pełnił w strukturach firmy funkcję Head of Customer Propositions and Content w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2010 roku dołączył do zespołu UPC Rumunia i był odpowiedzialny za obszar zarządzania produktem, zaś w 2015 roku został członkiem zarządu, obejmując stanowisko dyrektora ds. marketingu. Karierę w branży telekomunikacyjnej rozpoczął w 2001 roku, zdobywając doświadczenie w działach obsługi klienta i marketingu w takich firmach jak Vodafone oraz Telekom Romania.

Jako dyrektor B2B w UPC Polska Jerzy Gołębiowski przejmie odpowiedzialność za rozwój i dalszy wzrost wyników biznesowych w obszarze klientów biznesowych. Posiada szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacyjnym, a od 2007 roku jest członkiem zarządu UPC Polska. W czasie swojej kariery w UPC obejmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju UPC Polska i był odpowiedzialny za strategię, rozwój, fuzje oraz przejęcia firmy. Od niedawna przejął również funkcję dyrektora ds. rozwoju UPC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zanim dołączył do UPC pracował w Netii i PricewaterhouseCoopers.

Bogdan Bucurei i Jerzy Gołębiowski będą raportować bezpośrednio do prezesa UPC Polska – Roberta Redeleanu, który funkcję CEO UPC Polska pełni od kwietnia 2018 r., kiedy zastąpił Fransa-Willema de Kloet.

UPC to największa sieć telewizji kablowej w Polsce. Według danych PMR, udział UPC w całym rynku płatnej telewizji w Polsce, pod względem liczby abonentów, wyniósł w połowie 2018 r. blisko 12%, co było trzecim wynikiem w kraju po Grupie Cyfrowego Polsatu i nc+.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *