TVP zapowiada uruchomienie platformy cyfrowej

telewizja - pilot - vod

This post is also available in: English

Telewizja Polska w 2022 r. uruchomi własną platformę cyfrową, takie plany przedstawił prezes TVP Jacek Kurski. Na razie nie zdradza jeszcze na jakiej technologii będzie oparta nowa usługa. Z opublikowanych przez niego informacji wynika, że widzowie zyskają dostęp do funkcji znanych abonamentom płatnych platform satelitarnych czy telewizji kablowej – chodzi tutaj m.in. dostęp do VOD czy możliwość odtwarzania w dowolnym czasie interesujących nas programów. To co ma natomiast wyróżniać platformę TVP, to dostęp do kanału TVP 4K, znanego widzom z ostatnich Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Zmiana związana z przejściem na standard DVB-T2

Wszystko wskazuję na to, że platforma od TVP zostanie udostępniona równocześnie wraz ze zmianą standardu nadawania na DVB-T2 – w II kwartale 2022 roku. Jak podkreślił prezes TVP, dla posiadaczy starych telewizorów wprowadzenie nowych standardów będzie wiązało się z wymianą odbiorników lub zakupem specjalnych tunerów w celu uzyskania nowej jakości odbioru sygnału. Ta duża technologiczna zmiana to również szansa dla Telewizji Polskiej, która już wcześniej informowała, że chce dostarczyć swoim odbiorcom hybrydowy dekoder, w standardzie DVB-T2.

,,To będzie dekoder, który połączy funkcjonalność telewizji linearnej z możliwościami online. Stanie się to możliwe dzięki zmianie standardu nadawania na DVB-T2. Liczymy na to, że Polacy otrzymają za darmo te wszystkie funkcjonalności, za które dzisiaj muszą płacić. Otworzy się więcej slotów, otworzą się miejsca na kolejne kanały tematyczne.” – informuje Jacek Kurski, prezes TVP.

Więcej informacji na temat dostawców płatnej telewizji i usług VOD w Polsce możesz znaleźć w naszym najnowszym raporcie ,,Rynek płatnej telewizji i usług VOD w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026„. Raport zawiera m.in.: analizę rynku, przegląd najważniejszych trendów, profile głównych graczy, analizę oferty VOD i OTT oraz portfolio usług operatorów płatnej telewizji. Wszystkie prognozy uwzględniają wpływ epidemii COVID-19 na rynek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *