TOYA kupuje Fiberlink i umacnia pozycję w Małopolsce

Sieć telewizji kablowej TOYA przejęła większościowy pakiet udziałów w firmie Fiberlink. Operator jest zdania, że dzięki inwestorowi strategicznemu będzie mógł przyspieszyć prace nad poprawą jakości świadczonych usług oraz sukcesywnie wzmacniać swój udział w rynku, poprzez rozwój sieci światłowodowej, zwiększenie zatrudnienia, oraz rozszerzenie pakietu usług dodatkowych, w tym dostępu do oferty programowej TOYA TV oraz usług mobilnych.
W komentarzu do ogłoszonej transakcji, Łukasz Leśniak, Prezes Zarządu Fiberlink, dodaje, że „operator pozostaje niezależnym podmiotem realizującym strategię rozwoju sieci światłowodowej na obszarach wokół Krakowa”. Nie zmienia się nazwa spółki, ani zarząd. Rebranding zakłada natomiast dodanie do obecnego logotypu elementu informującego o przynależności firmy do grupy TOYA.
Fiberlink oferuje swoje usługi internetowe od 2005 roku i obejmuje swoim zasięgiem powiat krakowski, myślenicki oraz wadowicki. Pod koniec 2017 roku Fiberlink rozpoczął budowę sieci światłowodowej w powiatach wielickim oraz myślenickim. W IV kw. 2018 r. operator połączył swoją infrastrukturę z dwoma lokalnymi ISP: Skawsoft i Fasternet.
Dla spółki TOYA, obecnie piątej co do wielkości sieci kablowej w Polsce dostarczającej usługi telewizji cyfrowej, internetu oraz telefonii do blisko 200 000 klientów, to kolejny krok w kierunku zwiększenia skali działalności, oraz zasięgu poza rdzennym, łódzkim obszarem. Grupa ma obecnie dostęp do sieci światłowodowej w rejonie Krakowa i okolic o łącznej długości 1 100 km, w zasięgu której znajduje się obecnie 85 000 gospodarstw domowych oraz firm. Zasięg ten zwiększa się dodatkowo za sprawą trwających inwestycji, zarówno ze strony grupy TOYA na terenie Krakowa, jak i budowy sieci przez firmę Fiberlink finansowanej z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w ramach którego powstanie dodatkowe 900 km światłowodów, które obejmą swoim zasięgiem 18 000 gospodarstw domowych oraz 137 placówek oświatowych.
To kolejna akwizycja spółki TOYA w Małopolsce. W 2018 r. TOYA przejęła krakowski S-Net.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *