Thomas Lips z T-Mobile Polska do centrali DT

Thomas_Lips_T-Mobile_Polska

This post is also available in: English

Po 4 latach na stanowisku Członka Zarządu T-Mobile Polska, Thomas Lips awansuje do struktur centralnych Deutsche Telekom (DT).

Rozwój usług IoT

Operator T-Mobile Polska poinformował o planowanych zmianach w zarządzie. Dd 15 sierpnia 2019 r. Thomas Lips przeniesie się do centrali DT. W jego gestii będzie obszar „IoT Delivery”, gdzie odpowiedzialny będzie za planowanie i wdrażanie usług powiązanych z Internetem Rzeczy. Nowy członek zarządu, odpowiedzialny za Technologię i Innowację dołączy do struktur T Mobile Polska od 16 września 2019 r. Jego nazwisko zostanie ogłoszone w drugiej połowie czerwca. W okresie przejściowym Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska przejmie nadzór nad pracami Pionu Technologii i Innowacji.

Rozbudowa i utrzymanie sieci

Thomas Lips przez ostatnie 4 lata pełnił funkcję Członka Zarządu, Dyrektor Pionu ds. Technologii i Innowacji, gdzie odpowiedzialny był za rozbudowę i utrzymanie sieci oraz infrastrukturę IT, Data Center i Innowacje technologiczne.
„Przez lata spędzone w Polsce Thomas dał się poznać jako osoba, która konsekwentnie dąży do realizacji wyznaczonych celów. Utrzymywana konsekwentnie, od lat, pozycja lidera jakości sieci jest tego niepodważalnym dowodem. T-Mobile Polska może się również poszczycić nowoczesnym centrum zarządzania siecią, w ramach którego uruchomione zostało centrum operacyjne ds. cyberbezpieczeństwa” – powiedział Andreas Maierhofer, CEO T-Mobile Polska.

20 lat stażu w Deutsche Telekom

Thomas Lips jest związany z Deutsche Telecom od ponad 20 lat, od 11 lat piastując stanowiska menedżerskie (w tym 4 lata na stanowisku CTIO w T-Mobile Polska). W trakcie swojej kariery zawodowej odpowiadał za liczne projekty strategiczne, w tym transformację i rozwój infrastruktury sieciowej operatorów azjatyckich i europejskich. Thomas Lips jest absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie na wydziale Elektrotechniki i Telekomunikacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *