The Molasses Flood dołącza do CD Projekt

klawiatura - gaming

This post is also available in: English

Pod koniec października 2021 r. CD Projekt nabył 60% udziałów w The Molasses Flood, firmy deweloperskiej znanej głównie z gier survivalowych. Przejęcie to nie oznacza jednak odejścia od flagowych produktów amerykańskiej firmy. Jak czytamy w oświadczeniu, studio wciąż  będzie pracować nad własnymi projektami.

Nabycie wszystkich akcji dopiero po jakimś czasie

The Molasses Flood powstało w 2014 r. i jest studiem odpowiedzialnym za takie produkcje jak ,,The Flame in the Flood” oraz „Drake Hollow”. Obecnie będzie blisko współpracować ze studiem CD Projekt RED, jednak zachowa swoją autonomię. Oznacza to, że studio będzie pracować nad swoim własnymi projektami opartymi o jedno z IP CD PROJEKT.

„Załoga The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji” – podkreślił, cytowany w komunikacie, Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt.

Obie strony nie ujawniły kwoty transakcji. Wiemy jednak, że CD Projekt nabył obecnie 60% udziałów należących do amerykańskiej firmy. Umowa przewiduje również zakup pozostałych akcji oraz osób zatrudnionych przez The Melasses Flood. Nie podano jednak więcej szczegółów.

Odroczone premiery na konsole nowej generacji

Jeszcze kilka dni wcześniej CD Projekt przesunął premierę flagowych produkcji na konsolę nowej generacji. Według zapowiedzi prezentowanych jeszcze w pod koniec sierpnia br. ,,Cyberpunk 2077” oraz ,,Wiedźmin 3” miały ukazać się w tym roku. Jednak premiery produkcji zostały przesunięte odpowiednio na I i II kwartał 2022 r.

Podobne wpisy