Tech Data ma nowego inwestora

Netia-akwizycja-ISTS

This post is also available in: English

Firma Tech Data, broadliner  obsługujący branżę IT, oficjalnie potwierdziła przejęcie przez inwestora finansowego Apollo Global Management. Łączna kwota transakcji to ok. 6 mld dolarów.

Zapowiedź inwestycji

W wyniku zawartych ustaleń przejęcia firmy, Tech Data wycofa się z giełdy, co w dłuższej perspektywie zapewni większą swobodę w kształtowaniu nowej strategii. Dotychczasowy prezes Rich Hume pozostanie na swoim stanowisku.

Równocześnie po zakończeniu przejęcia Tech Data w ciągu 5 lat planuje przeznaczyć około 750 milionów dolarów na inicjatywy wspierające transformację cyfrową. Firma będzie uczestniczyć w rozwoju platformy chmurowej StreamOne, optymalizacji i standaryzacji procesów oraz przetwarzaniu i analizie danych w celu poprawy wydajności i elastyczności operacji w szybko zmieniającym się środowisku.

Chmura nadal priorytetem.

Nowy inwestor zapowiedział kontynuowanie strategii przyjętej przez Tech Data w poprzednich latach koncentruje się na rozwijaniu szybko rosnących rozwiązań „nowej generacji”, jak chmura, bezpieczeństwo, analityka, internet rzeczy, nie ignorując tradycyjnego biznesu, który generuje dużą część sprzedaży.

,,W dalszym ciągu realizujemy naszą strategię przekształcania naszej firmy w taką, która wyznacza nowy standard doskonałości operacyjnej i kulturowej w naszej branży. Wierzymy, że Apollo będzie nieocenionym partnerem, który pomoże nam lepiej umożliwiać naszym partnerom kanałowym wprowadzanie na rynek produktów i rozwiązań technologicznych, których świat potrzebuje, aby się łączyć, rozwijać i rozwijać ” – powiedział Rich Hume, CEO Tech Data

Tech Data to jeden z największych dystrybutorów IT działających na polskim rynku z szcunkowymi obrotami przekraczającymi 1,5 mld zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *