Tauron ujawnia wyniki prac 1.1 POPC

laptop -

This post is also available in: English

Tauron konsekwentnie realizuje projekty w ramach projektu POPC, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach. Do dziś operatorowi udało się wybudować ponad 4 tys. km sieci, tym samym zrealizować 75% zakładanego planu.

Likwidacja białych plam

Grupa Tauron poinformowała o postępach prac w ramach programu POPC. Do tej pory firmie udało się zrealizować 75% zakładanego planu. Oznacza to, że do końca września grupa wybudowała już 4 214 km sieci. Docelowo Tauron do końca przyszłego roku chce objąć zasięgiem ponad 200 tys. gospodarstw domowych, z czego ponad połowa powstaje z programu POPC. Inwestycje zlokalizowane są w 7 obszarach, obejmując 132 gminy w województwie małopolskim, śląskim i dolnośląskim. Pozostała część sieci powstaje w ramach komercyjnych działań grupy.

Jednocześnie Tauron przyznał, że rozpoczął świadczenie usług w modelu hurtowym, tym samym udostępniając innym zainteresowanym operatorom telekomunikacyjnym możliwość świadczenia usług detalicznych. Do końca września Tauron podpisała już 35 takich umów. Przy okazji publikacji wyników prac firma poinformował dodatkowo, że świadczy już ponad 1000 usług internetowych o minimalnej przepustowości 300 Mbit/s. Z kolei 358 szkół korzysta z łączy o średniej prędkości powyżej 100 Mbit/s.

,,Już dziś na naszej sieci światłowodowej aktywnie działają duże firmy komunikacyjne. W następnym kwartale dołączą kolejni operatorzy krajowi i lokalni, którzy przechodzą aktualnie testy techniczne” –ocenia postępy prac Patryk Demski, wiceprezes Taurona.

Podobne wpisy