T-mobile z umową z Światłowód Inwestycje

internet - kabel - światłowód

This post is also available in: English

T-mobile Polska podpisał umowę na dostęp do infrastruktury sieciowej Światłowód Inwestycje. W ramach porozumienia operator zyska dostęp do 730 tys. gospodarstw domowych, tym samym zwiększając zasięg do blisko 5 mln gospodarstw domowych w Polsce.

4,7 mln gospodarstw domowych w zasięgu T-mobile

T-Mobile przywiązuje dużą wagę do poszerzania oferty swoich usług światłowodowych. Do tej pory świadczył usługi na infrastrukturze operatorów takich jak Orange, Fiberhost czy Nexera. Teraz na mocy umowy hurtowej do grupy dołączy Światłowód Inwestycje, wspólne przedsięwzięcie Orange i holenderskiego funduszu APG. Dla przypomnienia projekt przewiduję, że w najbliższych latach spółka wybuduje 1,7 mln łączy, w efekcie czego operator zwiększy zasięg do 2,4 mln gospodarstw domowych.

Umowa pomiędzy T-mobile a Światłowód Inwestycje zapewni temu pierwszemu operatorowi dostęp do obecnej infrastruktury, jak i również tej dopiero budowanej przez tego drugiego. Obecnie jest to 730 tys. gospodarstw domowych zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, a jak podaje sam T-mobile, jego zasięg dzięki umowie dociera do 4,7 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Więcej na temat rynku telekomunikacyjnego możesz znaleźć w naszym raporcie ,,Rynek telekomunikacyjny w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy