T-mobile testuję 5G Stand Alone

mobile-phone-5G-infrastructure

This post is also available in: English

T-mobile Polska rozpoczął testowanie sieci 5G Stand Alone, działającej na niezależnych częstotliwościach 2600 MHz. Test nowej jakości to to coś więcej niż weryfikacja błyskawicznych prędkości pobierania czy bardzo małych opóźnień. Operator chce sprawdzić nowe możliwości, które przyniosą korzyści zarówno klientom indywidualnym oraz  biznesowym.

Kolejny etap rozwoju technologii 5G

5G Stand Alone będzie funkcjonować na częstotliwościach 2600 MHz. To co wyróżni nową sieć to jej niezależne działanie od innych technologii – sieć piątej generacji będzie dysponować pasmem na wyłączność. Operator w tym celu wykorzysta środowisko zlokalizowane w Łodzi oraz komercyjne stacje bazowe w Zambrowie i Halinowie dostarczane przez obecnych dostawców firmy.

Wszystko to ma się przełożyć na zapewnienie bardzo niskich opóźnień oraz stabilnej prędkości danych, które są szczególnie istotne w zarządzaniu systemami produkcyjnymi, w rozwiązania autonomicznych ale także dla zwykłych klientów indywidualnych. 5G Stand Alone umożliwi również klientom T-mobile połączeń głosowych w sieci 5G (VoNR).

,,Obecnie na rynku nie ma jeszcze komercyjnie dostępnych rozwiązań 5G SA, dlatego chcemy wykorzystać wszystkie nadarzające się możliwości, żeby przeprowadzać testy z udziałem różnych dostawców. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli nam lepiej określić nasze oczekiwania wobec dostawców i przygotować naszą sieć do wdrożenia 5G SA” – podsumowuje Petri Pehkonen, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji.

Podobne wpisy