T-Mobile rusza z projektem całkowitej modernizacji sieci

telekomunikacyjna-siec-radiowa

This post is also available in: English

T-Mobile podjął decyzję o przeprowadzeniu całkowitej modernizacji sieci radiowej. Projekt ruszy we wrześniu i na pierwszym etapie obejmie aglomerację warszawską. Dostawca nowej technologii jest Huawei.

Huawei dostawcą technologii dla magentowej sieci

T-Mobile ogłosił, że we wrześniu rozpocznie projekt całkowitej modernizacji sieci radiowej, który zamierza realizować w kolejnych miesiącach i latach. Pierwszy etap modernizacji obejmie 400 stacji bazowych w aglomeracji warszawskiej. W ramach projektu wymieniona zostanie infrastruktura aktywna stacji bazowych. Wszystkie zmodernizowane stacje będą obsługiwały agregację 3 lub 4 pasm częstotliwości, technologię QAM256 oraz MIMO 4×4 dla częstotliwości 1 800 MHz, 2 100 MHz i 2 600 MHz. Pozwoli to na zwiększenie realnych prędkości przesyłania danych do 700 Mbit/s. Pierwsze zmodernizowane stacje będą działały w Warszawie już we wrześniu, natomiast zakończenie całego projektu planowane jest na grudzień 2019 r. Dostawcą nowej technologii dla modernizowanej sieci jest Huawei.

Aglomeracja warszawska jako priorytet

T-Mobile zdecydował o rozpoczęciu modernizacji sieci w aglomeracji warszawskiej, gdyż wybrane stacje odpowiadają za przenoszenie ok. 11% wszystkich danych w sieci operatora w skali kraju, a ich obciążenie w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło o 160%

Orange też modernizuje

Kolejne 400 stacji bazowych w aglomeracji warszawskiej należy do Orange, partnera T-Mobile w infrastrukturalnym joint venture Networks! Orange również podda je modernizacji, także współpracując przy tym z Huawei. Orange poinformował też, że rozważa poszerzenie modernizacji w kolejnym roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *