T-mobile również z nowym centrum danych

data center

This post is also available in: English

T-mobile w swoim oficjalnym komunikacie poinformował o uroczystości wmurowania kamienia węgielnego na budowie zapowiadanego już w 2019 r. nowego centrum danych. Generalnym wykonawcą budowy obiektu jest firma Strabag.

4 400 m2 powierzchni

W ramach swojej strategii jeden z czterech głównych operatorów telekomunikacyjnych zdecydował się na kolejną inwestycję w dziedzinie centrów danych. T-Mobile posiada już kilkanaście takich obiektów w całej Polsce. W ostatnim czasie rozbudowano również centra danych we Wrocławiu i Krakowie oraz wprowadzono usługi biura zapasowego na Dolnym Śląsku. Kolejną inwestycją jest zapowiadana pod koniec 2019 r. budowa nowego centrum danych zlokalizowaną w Warszawie. Według zapowiedzi całkowita powierzchnia nowego obiektu przekroczy 4300 m2., z czego 1700 m2. przeznaczone będzie na powierzchnie komercyjną.

Dzięki strukturze sieci centrów danych wykorzystującej technologie VxLAN, zastosowanej w obiektach T-mobile, klienci będą mieli możliwość podzielenia swoich zasobów na wiele obiektów zlokalizowanych w całej Polsce. Dodatkowo operator dysponując własną infrastrukturą sieciową i centrów danych, umożliwia swoim klientom budowę bezpiecznych systemów w modelu Disaster Recovery, które zapewniają ciągłość działania ich biznesu.

Certyfikacja

Nieodzownym elementem budowy nowych centrów danych są kwestie bezpieczeństwa. Nowy obiekt T-mobile ma spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa, zgodne ze standardem ANSI/TIA 942 na poziomie Rated-3, gwarantującą pełną niezawodność. Planowana jest również certyfikacja zgodnie z europejską normą EN 50600. Ważną kwestią jest również aspekt energooszczędności. Współczynnik PUE (określający stosunek całkowitej energii elektrycznej zużytej do zasilania centrum danych do energii elektrycznej zużytej przez sprzęt IT) wynosi 1,3, co daje porównywalność z najbardziej zaawansowanymi obiektami przetwarzania danych. Cała energia dla obiektów centrów danych T-Mobile Polska pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Więcej na temat rynku centrów danych w Polsce możesz znaleźć w naszym nowym raporcie ,,Rynek centrów danych w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *