T-Mobile buduje partnerstwa z liderami innych branż

smartfon-aplikacje

This post is also available in: English

T-Mobile wszedł we współpracę z kantorem online Cinkciarz.pl. Aplikacja fintechu zostanie preinstalowana na telefonach z systemem Android i udostępniona nowym klientom abonamentowym z dodatkiem smartfonu.

T-Mobile i Cinkciarz.pl nawiązują współpracę

T-Mobile poinformował, że nawiązał długoterminową współpracę z jednym z największych polskich fintechów – kantorem internetowym Cinkciarz.pl. Umowa między partnerami została podpisana na czas nieograniczony. Cinkciarz.pl to lider w branży wymiany walut na rynku polskim, czego potwierdzeniem jest m.in. ponad milion pobrań aplikacji, co plasuje firmę na równi z globalnymi konkurentami.

Dzięki nawiązanemu partnerstwu klienci T‑Mobile, zawierający umowę na abonament z telefonem z systemem Android, będą mogli korzystać z preinstalowanej na smartfonie aplikacji Cinkciarz.pl do przekazów pieniężnych.

Rozbudowując usługi własne, a także partnerstwa z liderami innych branż, T‑Mobile stawia na staranny dobór produktów najwyższej jakości. Współpraca z Cinkciarz.pl doskonale uzupełnia ofertę T‑Mobile, udostępniając klientom narzędzie do szybkiego i bezpiecznego wykonywania przekazów pieniężnych w 30 krajach.

Wśród innych  preinstalowanych przez T‑Mobile aplikacji znajdują się również T‑Mobile Bankowe, Naviexpert, Netflix, Tidal, Active Lock Screen, Storytel, Facebook, Instagram oraz Messenger.

Popularne aplikacje szansą na dywersyfikację oferty mobilnych telekomów

Polskie sieci komórkowe na bieżąco starają się dywersyfikować swoje portfolio usług podstawowych, wchodząc w strategiczne partnerstwa z liderami innych branż i oferując ich rozwiązania swoim klientom. Aplikacje zewnętrznych dostawców to jeden z segmentów o największym potencjale, jeśli chodzi o generowanie dodatkowych zysków po stronie telekomów mobilnych. Opcje na dodatkowy zarobek są dwie – jest to albo oferowanie preinstalowanych aplikacji na zakupionych u operatora w abonamencie smartfonach lub pośrednictwo w płatnościach za usługę w aplikacji z wykorzystaniem płatności Direct Carrier Billing.

W przypadku domyślnie zainstalowanych aplikacji na smartfonach zakupionych w kanale operatorskim pojawia się jednak problem natury popytowej. Abonenci telekomów nierzadko zgłaszają swoje niezadowolenie z preinstalowanych aplikacji, które w przypadku niekorzystania z nich zajmują tylko miejsce w pamięci urządzenia. Najczęściej nie można ich odinstalować, a co najwyżej zablokować, co nie zwalnia zajętego obszaru pamięci.

Zdaniem PMR zdecydowanie większy potencjał zarobkowy po stronie telekomów widoczny jest w ofercie płatności Direct Billing. Rozwiązanie direct billing wraz z rosnącym rynkiem usług cyfrowych stopniowo zyskuje na popularności. Za pomocą płatności za pośrednictwem operatora komórkowego można opłacić m.in.:

  • promowanie ogłoszeń w ramach portali ogłoszeniowych (np. OLX, otodom, gratka.pl)
  • bilety na komunikację miejską oraz bilety parkingowe
  • cykliczny dostęp do kanałów VOD czy serwisów z grami (Kinguin, Tacticsoft, Wargaming.net, Gameland)
  • dostęp do społeczności internetowych (np. portali randkowych)
  • materiały edukacyjne i e-booki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *