Sztuczna inteligencja w analizie treści dokumentów

dokumenty

This post is also available in: English

Kancelaria SSW Pragmatic Solutions, która specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach prawno-podatkowych, wdrożyła zautomatyzowaną platformę do analizy dokumentów. AQUILA opiera się na rozwiązaniu wykorzystującym sztuczną inteligencję, a cały plan powstał we współpracy z IBM.

Analiza treści dokumentów

Bez względu na powód, dla którego przedsiębiorstwa rozważają wdrożenie sztucznej inteligencji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmieni ona sposób działania całej firmy. Na ten krok zdecydowała się kancelaria prawna SSW Pragmatic Solutions, która we współpracy z IBM, wdrożyła rozwiązanie AQUILA. Jest to platforma oparta na sztucznej inteligencji do kompleksowej, w pełni zautomatyzowanej analizy treści dokumentów. Jednym z jej zastosowań jest możliwość sprawdzenia lub odnalezienia odpowiedniej klauzuli prawnej, zgodnej z aktualnymi przepisami i standardami korporacyjnymi. Obecnie AQUILA może analizować treści po polsku, angielsku i niemiecku.

Cały proces analizy dokumentów powstał w oparciu o modele uczenia maszynowego oraz algorytmów służących do sprawdzania języka naturalnego. Działania te jednak muszą zostać poprzedzone przygotowaniem odpowiedniej bazy zawierającej przykładowe klauzule, na którym SI ma oprzeć swoją analizę. Dopiero po jego eksploracji, AQUILA może rozpoznawać treści, nawet takie, które zapisano w odmienny sposób.

Współpraca z IBM

,,Wykorzystanie sztucznej inteligencji w codziennej działalności biznesowej to cel wielu przedsiębiorstw – kto pierwszy zacznie z niej korzystać, najszybciej osiągnie realne korzyści biznesowe. Rozwiązania takie jak AQUILA umożliwiają przyspieszenie obsługi, obniżenie kosztów i zwiększenie dokładności i efektywności pracy ludzi” – Piotr Spaczyński, partner zarządzający SSW Pragmatic Solutions

AQUILA to efekt współpracy SSW Pragmatic Solutions oraz Działu Usług Technologicznych IBM. Jak czytamy w komunikacie, inicjatywa powstała w odpowiedzi na potrzebę szybkiej analizy dużych zbiorów dokumentów, wraz ze wstępną oceną ryzyka wynikającego z treści zapisów. Obecnie platforma znajduje swoje zastosowanie w branżach związanych z nieruchomościami i finansami. Analiza pojedynczego dokumentu może zająć kilkadziesiąt sekund, a skalowalny system oparty na sztucznej inteligencji może łatwo dostosować się do specyficznych potrzeb biznesowych każdego klienta, pracując w tle istniejącego systemu lub jako osobna aplikacja.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *