Szersze kompetencje prezesa UPC Polska

Robert-Redeleanu-CEO

This post is also available in: English

Od 1 lipca tego roku nowym CEO Grupy Liberty Global na Europę Wschodnią zostanie prezes UPC Polska – Robert Redeleanu. Wiąże się to z rezygnacją ze stanowiska dotychczasowego CEO – Erica Tvetera.

Zmiana w fotelu CEO Grupy Liberty Global na Europę Wschodnią

17 czerwca tego roku Grupa Liberty Global ogłosiła, że od 1 lipca stanowisko CEO na Europę Wschodnią obejmie prezes UPC Polska – Robert Redeleanu, przejmując dotychczasowe obowiązki Erica Tvetera. Ostatnio Eric Tveter zajmował jednocześnie dwa stanowiska: CEO na Europę Wschodnią i prezesa szwajcarskiego oddziału UPC. Odejście Tvetera zbiega się ze sprzedażą wielu aktywów, które nadzorował podczas swojej kadencji. Liberty Global zamknęło sprzedaż UPC Austria na początku tego roku i ogłosiło sprzedaż swoich oddziałów w Szwajcarii, a także na Węgrzech, w Rumunii i Czechach (obecnie sprzedaż biznesu w tych krajach czeka na zatwierdzenie przez odpowiednie organy europejskie).

Zasięg kompetencji Roberta Redeleanu

Redeleanu dołączył do Liberty Global w 2013 r. jako Prezes UPC Romania i od tego czasu rozszerzył swoje obowiązki na trzy oddziały UPC: węgierski, rumuński i polski. Na nowym stanowisku kierować będzie działalnością firmy w całej Europie Wschodniej do czasu oczekiwanego zamknięcia transakcji z Vodafone, a następnie będzie kontynuował swoją rolę w regionie, w skład którego wchodzić będzie UPC w Polsce i na Słowacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *