Synerise kontynuuje rozwój i otwiera biuro w Dubaju

Synerise, polska spółka zajmująca się tworzeniem oprogramowania do automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji (AI Cloud Growth), kontynuuje dynamiczny rozwój i ekspansję poza Polską. Spółka poinformowała o otwarciu biura w Dubaju, które ma na celu powalczyć o klientów na Bliskim Wschodzie. Dyrektorem biura został Remigiusz Wojtczak, który wcześniej pełnił funkcję Business Development Managera w spółce.

Synerise wykorzystuje autorskie rozwiązania przetwarzania danych i metody sztucznej inteligencji m.in. do tworzenia narzędzi do automatyzacji i personalizacji komunikacji z klientami. Poza stosowaniem klasycznej segmentacji opartej o dane demograficzne, Synerise wykorzystuje autorskie algorytmy uczenia maszynowego, bazujące na analizie danych historycznych i bieżących. Algorytmy analizują zdobyte informacje na temat użytkownika i na ich podstawie generują rekomendacje produktów wizualnie podobnych lub alternatywnych, kierują zalecenia dotyczące zawartości koszyka (cart recommendations), sugerują dobór artykułów komplementarnych oraz formułują rekomendacje personalizowane. Synerise zapowiedziało, że do końca 2019 r. przeznaczy 10 mln $ na badania i rozwój w obszarze sztucznej inteligencji.

Synerise oferuje swoje rozwiązanie zarówno w modelu chmury publicznej (SaaS), jak również chmury prywatnej i w oparciu o klasyczne środowiska serwerowe klientów.

Spółka powstała w 2013 roku w Krakowie. Jej wycena przekracza 75 mln dolarów. Została zakwalifikowana do Programu EY Accelerating Entrepreneurs 2018, który objął 30 najszybciej rozwijających się firm według EY. Zdobyła też nagrodę „Microsoft Country Partner of The Year 2018. Synerise zatrudnia 150 osób w biurach w Krakowie i Warszawie.

Firma posiada ponad 100 aktywnych klientów wykorzystujących na co dzień jej platformę. Wśród klientów są m.in. Orange, Carrefour, Raiffeisen Bank, Oriflame, Kruk, Żabka i Škoda Auto.

W 2018 r. Synerise znacząco wzmocniło własny zespół. Dołączyli do niego m.in. Janusz Naklicki, przez 17 lat związany z Oracle, który objął stanowisko Chief Strategy Officer, Magdalena Jonczak jako Executive Vice President & Chief Value Officer (wcześniej w Deloitte), Marcin Zaremba jako Chief Product Officer (wcześniej zarządzający aplikacjami iTaxi i PizzaPortal.pl) oraz Arkadiusz Seredyn, który objął stanowisko Executive Vice President & Chief Commercial Office i odpowiada za współpracę z partnerami (wcześniej pracował dla Orange).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *