Stryve nowym dostawcą chmury na polskim rynku

Orange Polska i Veolia rozpoczynają współpracę nad projektem Smart City

This post is also available in: English

Irlandzki dostawca rozwiązań z zakresu chmury obliczeniowej, otworzy swój pierwszy odział w Polsce. Spółka planuje dostarczanie usług w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Rozwój w regionie CEE

Stryve to firma działająca od 15 lat, która dostarcza swoje produkty w Wielkiej Brytanii, Irlandii i w Polsce. Jest właścicielem kilku obiektów data center, równocześnie specjalizując się w ochronie i zarządzaniu danymi. Oferuje rozwiązania w takich obszarach jak: Data Management & Business Continuity, Data Security, Database &Analytics oraz Exascale Computing & Big Data. Teraz Stryve otworzy swój pierwszy odział w Polsce i jak podkreśla, w dłuższej perspektywie planowany jest rozwój na rynkach w regionie CEE.

“Polska w ostatnich latach stała się ważnym centrum biznesowym w regionie CEE, m.in. ze względu na nowe ośrodki badawczo-rozwojowe i ciągły rozwój branży usług biznesowych. Te trendy napędzają popularność rozwiązań chmurowych, co sprawia, że dla Stryve Polska jest idealną lokalizacją do rozwoju w regionie CEE” – mówi Andrew Tobin, prezes Stryve.

Doświadczenie Prezesa

Prezesem Polskiego oddziału zlokalizowanego w Warszawie, został Sami-Daniel Guetat. Z firmą jest związany od sierpnia 2020 r., kiedy objął funkcję Managing Director CEE. W swojej historii, pracował również w grupie MCX, w której w latach 2018-2020 pełnił funkcję dyrektora sprzedaży. Wcześniej, w latach 2014-2018, był również związany z Integrated Solutions. Może pochwalić się również pracą dla największych operatorów telekomunikacyjnych, takich jak Orange i T-mobile.

Przedstawiciele irlandzkiej spółki zapowiadają również szereg działań związanych z naborem pracowników. Szczególnie znaczenie będą mieć tutaj osoby odpowiedzialne za działania sprzedażowe i wsparcie techniczne dla polskich partnerów oraz klientów końcowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *