Strategiczny sojusz Microsoftu i Oracle

chmury_laptop

This post is also available in: English

Microsoft i Oracle ogłosiły partnerstwo w zakresie interoperacyjności chmury, umożliwiające klientom migrację i uruchamianie krytycznych obciążeń w chmurze Microsoft Azure i Oracle Cloud.

Połączenie Azure i Oracle Cloud

Przedsiębiorstwa mogą teraz bezproblemowo łączyć usługi Azure, takie jak Analytics i AI, z usługami Oracle Cloud, takimi jak autonomiczna baza danych. Razem, Azure i Oracle Cloud oferują klientom kompleksowy „sklep” z usługami w chmurze.

Partnerstwo to zapewnia bezpośrednią, szybką i wysoce niezawodną łączność sieciową pomiędzy dwiema chmurami, jednocześnie zapewniając obsługę klienta i wsparcie techniczne. Oprócz zapewnienia interoperacyjności dla klientów korzystających z oprogramowania Oracle na Oracle Cloud i oprogramowania Microsoft na Azure, możliwe są też nowe opcje, takie jak uruchomienie Oracle E-Business Suite lub Oracle JD Edwards na Azure na autonomicznej bazie danych Oracle działającej na infrastrukturze Exadata w Oracle Cloud.

„Oracle Cloud oferuje kompletny pakiet zintegrowanych aplikacji dla sprzedaży, usług, marketingu, zasobów ludzkich, finansów, łańcucha dostaw i produkcji oraz wysoce zautomatyzowaną i bezpieczną infrastrukturę z autonomiczną bazą danych Oracle”, powiedział Don Johnson, Executive Vice President Oracle Cloud Infrastructure (OCI). „Dzięki temu partnerstwu nasi wspólnicy mogą przenieść cały zestaw istniejących aplikacji do chmury bez konieczności ponownego badania czegokolwiek, zachowując duże inwestycje, których już dokonali”.

Dostępne nowe funkcjonalności

W wyniku partnerstwa, Oracle i Microsoft dostępne są następujące funkcjonalności:

  • Połączenie Azure i Oracle Cloud, pozwalające klientom rozszerzyć swoje centra danych w siedzibie firmy na obie chmury. To bezpośrednie połączenie jest dostępne od dzisiaj w Ashburn (Ameryka Północna) i Azure US East, z planami rozszerzenia dodatkowych regionów w przyszłości.
  • Ujednolicone zarządzanie tożsamością i dostępem, dzięki systemowi pojedynczego logowania i automatycznemu dostarczaniu danych użytkownikom, umożliwiające zarządzanie zasobami w chmurze Azure i Oracle Cloud. Aplikacje Oracle mogą używać Azure Active Directory jako dostawcy tożsamości i dostępu warunkowego.
  • Obsługa niestandardowych aplikacji i pakietów aplikacji Oracle (JD Edwards EnterpriseOne, E-Business Suite, PeopleSoft, Oracle Retail, Hyperion) na Azure z bazami danych Oracle (RAC, Exadata, Autonomous Database) wdrożonymi w Oracle Cloud. Te same aplikacje Oracle będą również certyfikowane do uruchamiania na Azure z bazami danych Oracle w Oracle Cloud.

Przedstawiciele zarówno Microsoft jak i Oracle deklarują współpracę w celu wsparcia organizacji IT we wdrażaniu nowych funkcjonalności, przy jednoczesnym umożliwieniu im wykorzystania istniejących relacji i procesów. Baza danych Oracle będzie nadal certyfikowana do pracy w Azure na różnych systemach operacyjnych, w tym Windows Server i Oracle Linux.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *