Status inwestycji i wdrożeń sieci 5G na świecie

smartfony-siec-5G

This post is also available in: English

Globalnie już ponad 290 operatorów w 98 krajach rozpoczęło inwestycje w sieci 5G. Do sierpnia tego roku technologia 5G komercyjnie wdrożona została w 21 krajach przez 36 operatorów. Największy zasięg ma sieć uruchomiona w Korei Południowej. Natomiast najszybszą siecią 5G na świecie dysponują Stany Zjednoczone.

Sieci 5G: Inwestycyjny roller coaster

W ostatnim czasie na globalnym rynku telekomunikacyjnym jednym z najgorętszych tematów jest rosnąca liczba inwestycji w sieci 5G i przyspieszona transformacja sieci komórkowych do nowego standardu. Do połowy 2019 r. już ponad 290 operatorów w 98 krajach rozpoczęło inwestycje w sieć 5G. Najwięcej z nich przeprowadziło weryfikację techniczną i testy przedkomercyjne. W samej Europie inwestycje w sieci 5G realizuje ponad 100 operatorów w przeszło 41 krajach.

Źródło: GSA, 2019

Komercyjna sieć 5G dostępna w 21 krajach w ofercie 36 operatorów

Do tej pory (początek sierpnia 2019 r.) komercyjna sieć 5G została globalnie uruchomiona w 21 krajach, w tym 8 europejskich: w Stanach Zjednoczonych, Australii, Szwajcarii, Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Lesoto, Katarze, Arabii Saudyjskiej, Urugwaju, Bahrajnie, na Malediwach i Filipinach, w Finlandii, Niemczech, Rumunii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Estonii, Monako oraz we Włoszech.

Źródło: GSA, 2019

Najszybsza sieć 5G jest w Stanach Zjednoczonych, największy jej zasięg w Korei

Obecnie liderem we wdrażaniu sieci nowej generacji jest Korea Południowa, która posiada największy jej zasięg. Z 5G korzysta już ponad 2 mln Koreańczyków. Z kolei dane OpenSignal pokazują, że najszybszą siecią 5G na świecie dysponują Stany Zjednoczone.

Źródło: OpenSignal, 2019

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *