Startuje polski region Google Cloud

chmura-firmy

This post is also available in: English

Od 14 kwietnia 2021 roku zapowiadany wcześniej polski region Google Cloud oficjalnie rozpoczął swoją działalność. To 25-te takie centrum amerykańskiego giganta na świecie, z czego 7 znajduje się w Europie. Ponadto firma ogłosiła, że ​​będzie to jedyne otwarcie nowego obiektu w tym roku w Europie.

Wsparcie cyfrowej transformacji dla polskich przedsiębiorców

Google Cloud wykonał kolejny krok w rozwoju usług chmurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dziś, 14 kwietnia 2021 r., oficjalnie otworzył polski region Google Cloud, lokalną sieć infrastruktury obliczeniowej, z której będą mogły korzystać polskie firmy. To realizacja strategii ogłoszonej w 2019 roku. W jej wyniku Warszawa, miała stać się kolejnym punktem w Europie i pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej w której powstanie region obsługujący usługi chmurowe od Google. Dla przypomnienia, na początku 2021 r. swoją działalność rozpoczęła spółka Google Cloud Polska, a teraz oficjalnie nastąpiło otwarcie regionu chmurowego w Polsce.

„Po 18 miesiącach ciężkiej pracy jutro oficjalnie otwieramy region Google w Warszawie. To pierwszy region w Europie Środkowo-Wschodniej i będzie hubem dla naszych inwestycji w całym regionie, pomoże im ‚podnieść’ się po pandemii. W regionie Google w Warszawie oferujemy komplet naszych usług chmurowych, a wraz z naszymi partnerami pomożemy im nie tylko w cyfrowej transformacji, ale także – wspólnie z naszymi, lokalnymi partnerami – w wyjściu ze swoimi produktami i usługami na rynki na całym świecie” – komentował Thomas Kurian, prezes zarządu Google Cloud, dzień przed planowanym otwarcie Google Cloud Polska.

Istotne korzyści

Według Google, Warszawskie Centrum stanie się jednym z największych centrum rozwoju technologii chmurowej należącym do organizacji. Już teraz potwierdza, że obecnie pracuje w nim 500 pracowników, a w ciągu najbliższych 2 lat planuje podwoić tę liczbę. Dodatkowo, w ramach poszerzania kompetencji z zakresu rozwiązań Google, firma w poprzednim roku przeszkoliła ponad 15 tys. specjalistów w dziedzinie chmury obliczeniowej. Od grudnia 2020 r. w swojej ofercie posiada również program “Firmy Jutra”, którego celem jest wspieranie MŚP w efektywnym korzystaniu z usług chmurowych – z którego skorzystało 4,5 przedsiębiorstw.

Już w styczniu br. Google poinformował o planowanych usługach dostępnych w ramach Warszawskiego obiektu. Wśród nich znalazły się m.in.: Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner czy BigQuery. Wszystkie te rozwiązania mają w istotny sposób przyczynić się sprawniejszego funkcjonowania firm z sektorów takich jak: handel detaliczny, media i rozrywka, usługi finansowe, produkcja, opieka zdrowotna, nauki biologiczne oraz Digital Natives.

Przy okazji uroczystego otwarcia, Google poinformowała, że wśród firm już korzystających z oferty Google Cloud Polska są: PKO Bank Polski, grupa odzieżowa LPP, eSky, UPC Polska oraz polskie startupy Booksy i Brainly.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *