Stacja benzynowa w Polsce jako pierwsza testuje robota kelnera

Shell - robot

This post is also available in: English

Stacja benzynowa we Wrześni, należąca do Shell, jako pierwsza w Europie testuje innowacyjne rozwiązanie Robo-kelnera, a konkretnie dwa różne modele: BellaBot i KittyBot.

Pierwszy będzie odpowiedzialny za dostarczanie zamówień w strefie bistro. Za pomocą zapowiedzi głosowych powiadomi klientów o swoim przybyciu, a za pomocą migających światełek na tacy zachęci gości do wzięcia dania. Równocześnie jest on wstanie dowieźć zamówienia do czterech stolików. Z kolei robot KityBota będzie informował klientów o aktualnie trwających akacjach promocyjnych, zachęcał do skorzystania z oferty bistro oraz kierował do wolnych stolików.

Roboty bazują na technologii sztucznej inteligencji, wykorzystywanej do interakcji głosowej z klientami. Robot może również powiadamiać odwiedzających stację benzynową komunikatami świetlnymi lub dotykowymi. Obie inteligentne maszyny są wyposażone w czujniki 3D i modułową obudowę. W efekcie poruszają się z prędkością 0,5 sekundy, czyli niemal natychmiast reagują na każdą przeszkodę. Dodatkowo są one zasilane w pełni zieloną energią, a ładowanie ich przez niespełna 5 godzin pozwala na użytkowanie przez 1-2 dni. Do poruszania się po przestrzeni stacji oba roboty wykorzystują rozwiązanie nawigacyjne SLAM (Simultaneous Localisation and Mapping), dzięki czemu wykonują swoje zadania przy minimalnym udziale człowieka.

Podobne wpisy