Spółki Movie Games Mobile oraz Infoscan zapowiedziały połączenie

gry-mobilne-smartfon

This post is also available in: English

Movie Games Mobile – polska spółka gamingowa produkująca gry mobilne – ma połączyć się z telemedyczną firmą Infoscan, notowaną na rynku giełdowym NewConnect. Obie firmy wspólnie zawarły porozumienie w tej sprawie i wkrótce przystąpią do podpisania umowy inwestycyjnej.

Przebieg transakcji

Według wspólnie ustalonego Term Sheet (podstawowe warunki i założenia transakcyjne), Infoscan – firma telemedyczna z rynku NewConnect – zapowiedział zrealizowanie działań restrukturyzacyjnych, w tym spłacenie zobowiązań oraz sprzedaż aktyw i zorganizowanej części przedsiębiorstwa podmiotowi zewnętrznemu. Następnie akcje Infoscanu zostaną przejęte przez akcjonariuszy Movie Games Mobile – warszawskiego producenta gier mobilnych – w ramach umowy inwestycyjnej.

Po transakcji przejęcia Infoscanu, Movie Games Mobile ma możliwość debiutu na NewConnect szybciej niż zakładano, a akcjonariusze Infoscanu staną się współwłaścicielami spółki działającej na perspektywicznym rynku gier mobilnych.

Plany Movie Games Mobile

Movie Games Mobile to spółka córka podmiotu Movie Games, powołana w celu koncentracji na produkcji gier mobilnych. Movie Games Mobile planuje współpracę z Movie Games oraz z jej pozostałymi spółkami zależnymi, takimi jak True Games, Pixel Crow oraz Road Studio. Najbliższe premiery warszawskiego producenta gier mobilnych to Drug Dealer Simulator Mobile, a także mobilna wersja Alaskan Truck Simulator, które są zaplanowane jeszcze na ten rok. American Motorcycle Mobile ma trafić na rynek na przełomie 2021 i 2022 r., a w 2022 r. ma pojawić się mobilna wersja Gangster Simulator.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *