Spektakularne wyniki Cyberpunka 2077

cyberpunk

This post is also available in: English

Premiera cyberpunka 2077 już za nami, a zgodnie z oczekiwaniami produkcja CD PROJEKT zalicza kilka spektakularnych wyników. Dodatkowo, jak podają producenci w dniu premiery należności z przedsprzedaży gry przewyższyły nakłady związane z jego produkcją oraz promocją.

Imponujące wyniki w dniu premiery

Cyberpunk 2077 był najbardziej oczekiwaną grą roku, a wydarzenie związane z premierą dla wielu określane jest jako najważniejsze wydarzenie w historii polskiego gamingu. Mimo kilkukrotnych przesunięć planowanego debiutu, gracze na całym świecie nie zawiedli. Cyberpunk sprzedał się w nakładzie 8 mln egzemplarzy już przed oficjalną premierą. Jest to 5-krotnie wyższy wynik w porównaniu do poprzedniej produkcji CD PROJEKT.

10 grudnia 2020 r. to dzień który na pewno przejdzie do historii polskiego gamingu. Tego dnia cyberpunk 2077 ustanowił kilka, spektakularnych wyników. W godzinę od premiery na platformie Steam, liczba graczy na żywo przekroczyła 600 tys., równocześnie ustanawiając rekord liczby graczy w peaku, jeśli chodzi o grę singleplayerową. Natomiast w szczytowym momencie gra liczyła ponad 1 mln graczy równocześnie. Dla porównania, w przypadku Wiedźmina 3 w debiucie, liczba graczy w szczytowym momencie  wyniosła nieco ponad 90 tys., a rekord ponad 100 tys. graczy na żywo został osiągnięty w grudniu 2019, gdy na Netflix trafił serial na podstawie prozy Sapkowskiego. Cyberpunk 2077  znalazł się również na 1 miejscu jeśli chodzi o sprzedaż na Steam w USA oraz Chinach.

Szybki zwrot kosztów

CD PROJEKT nie musiał długo czekać na całkowity zwrot kosztów związany z produkcją oraz promocją gry. Zaledwie kilkadziesiąt godzin po premierze zarząd poinformował, ,,że szacowana wartość należności licencyjnych Spółki z tytułu zrealizowanej sprzedaży przedpremierowej gry Cyberpunk 2077 we wszystkich kanałach cyfrowych przewyższyła łączną sumę całkowitych nakładów na wyprodukowanie gry oraz kosztów marketingu i promocji gry ponoszonych przez Spółkę”. Łączna kwota związana z pracą nad cyberpunkiem do września 2020 r. wyniosła 494,6 mln zł.

Z najnowszych prognoz analityków zebranych przez PAP Biznes wynika, że ​​od premiery Cyberpunka 2077 w ciągu roku może zostać sprzedanych około 30,4 mln egzemplarzy. Do tej pory aż 74% przychodów wygenerowała dystrybucja cyfrowa. Udział PC w preorderach wyniósł 59%, natomiast konsole 41%.

Nie odbyło się bez wpadek

Mimo imponujących wyników, premiera cyberpunka nie odbyła się bez problemów. Podczas gry, użytkownicy korzystający szczególnie ze starszych typów konsol (PS4/Xbox One) zgłaszali liczne problemy techniczne, przy czym najbardziej dokuczliwa była niska płynność oraz problemy ze wczytywaniem tekstur w czasie gry.

CD PROJEKT nie został głuchy na problemy związane z poprawnym funkcjonowaniem cyberpunka. Po pierwszych poprawkach zespół planuje przeprowadzić drugą serię aktualizacji w ciągu najbliższego tygodnia. Z kolei po nowym roku planowane jest wydanie patcha, który powinien wyeliminować większość problemów w grze.

Przy okazji twórcy gry postanowili przeprosić za niespodziewane błędy. „Po pierwsze, chcielibyśmy zacząć od przeproszenia za to, że nie pokazaliśmy wam gry na konsolach poprzedniej generacji przed jej premierą i, w konsekwencji, nie umożliwiliśmy podjęcia decyzji o zakupie bazującej na większym zasobie informacji. Powinniśmy zwrócić więcej uwagi na to, by gra funkcjonowała lepiej na PlayStation 4 i Xbox One

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *