Sinersio Data Center z certyfikatem EN 50600

branża-IT-innowacje

This post is also available in: English

Sinersio i należący do niej obiekt z powodzeniem przeszły wymagający proces certyfikacji pod kątem zgodności z normą EN 50600 w najwyższej, czwartej klasie. Jest to wyróżnienie w skali europejskiej. Jak podkreśla sam dostawca, tylko nieliczne grono firm oferujących usługi chmurowe może poszczycić się certyfikatem niezawodności i dostępności na najwyższym, czwartym poziomie. Dokument został opracowany przez CENELEC (Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki) i zatwierdzony przez Komisję Europejską.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Uzyskanie certyfikatu w najwyższym standardzie to dla nas wielka sprawa. Dowodzi, że jesteśmy jednym z dwóch data center w Polsce o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Należymy do europejskiej czołówki i jesteśmy z tego dumni” – mówi Tomasz Stępski, prezes Sinersio.

Certyfikacja EN 50600 dla Sinersio Data Center daje pewność, że otrzymany obiekt spełnia rygorystyczne kryteria, zapewniające bezpieczeństwo danych oraz niezawodność usług, w tym niezawodności wszystkich trzech krytycznych instalacji data center – zasilania, chłodzenia i teletransmisji. Unikalną zaletą otrzymanego certyfikatu, jest otrzymanie pozytywnych rekomendacji w siedmiu obszarach obejmujących zarządzanie i infrastrukturę, w tym: konstrukcję budynku i stref, wyposażenie, bezpieczeństwo pod kątem dostaw i dystrybucji energii, stosowanie zabezpieczeń fizycznych i informatycznych, wysoką jakość zarządzania informacjami operacyjnymi. Każdy audytowany obszar zawiera około 40 punktów kontrolnych.

,,Certyfikat potwierdza, że stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa danych i zaświadcza o niezawodności naszych usług. Standard EN 50600 podlegającym sobie instytucjom rekomenduje Komisja Nadzoru Finansów. To oznacza, że z naszych usług bez obaw korzystać mogą nawet najpoważniejsze instytucje finansowe” – tłumaczy Krzysztof Szczeciński, Dyrektor Operacyjny Sinersio Data Center.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *