SimFabric: debiut na NewConnect, inwestycje w R&D i SI

This post is also available in: English

Firma SimFabric znana m.in. z przenoszenia gier na konsolę Nintendo Switch ogłosiła, że planuje debiut na giełdzie NewConnect. Planowana data debiutu to czwarty kwartał 2019 roku.

Emil Leszczyński, przewodniczący rady nadzorczej SimFabric, stwierdził, że debiut na giełdzie w czwartym kwartale 2019 r. będzie ukoronowaniem trzyletniego etapu rozwoju. Firma zaczynała jako spółka założona z minimalnym kapitałem, w momencie otrzymania głównej nagrody w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą aplikację kosmiczną w technologicznym centrum ESTEC w Noordwijk.

W tym momencie kapitał spółki akcyjnej wynosi 625 tys. zł, ponadto środki zebrane na rozwój opiewają na łączną sumę 2 mln zł. Do czasu debiutu SimFabric nie planuje już żadnych dodatkowych emisji akcji. Aktualnie firma pracuje nad sześcioma własnymi grami, dotychczas wydając dziesięć gier na konsolę Nintendo Switch i zdobywając 50 kontraktów wydawniczych.

Najświeższym z sukcesów firmy jest gra „Lust for Darkness”, stworzona przez Movie Games, którą SimFabric przeniosło na konsolę Nintendo Switch. W lipcu spółka ogłosiła, że koszty produkcji gry, jak i jej marketingu zwróciły się w ciągu doby od premiery.

Następnym celem firmy po debiucie na NewConnect jest zbudowanie czołowego centrum badawczo-rozwojowego w Europie Wschodniej. Centrum będzie koncentrować się na badaniach oraz rozwoju innowacyjnych technologii związanych z grami wideo.

Pierwszym krokiem w tym kierunku było powołanie oddziału w Łodzi, jednocześnie spółka planuje utworzenie co najmniej dwóch spółek celowych dzięki środkom uzyskanym z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wszystkie ze spółek dołączą do grupy kapitałowej rozwijanej przez SimFabric.

Oprócz aktualnej działalności produkcyjno-wydawniczej na PC, jak i konsolach nowej generacji firma planuje uruchomić dział badawczo-rozwojowy celem badań i poszukiwań nowych rodzajów rozrywki z branży gier wideo.

Przykładowym zadaniem działu będzie sprawdzenie, w jakim stopniu możliwe jest tworzenie gier przez sztuczną inteligencję oraz rozwijanie procesu automatyzacji opartego na SI. Automatyzacja wspomagana będzie uczeniem maszynowym w zakresie tworzenia, a także przenoszenia gier na konsole.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *