SAP Polska: nowa wiceprezes stawia na cyfrową transformację

Izabela Wic od 1 listopada 2018 r. objęła funkcję Wiceprezes Zarządu SAP Polska. Równolegle z tym stanowiskiem będzie ona pełnić także rolę Dyrektora Sprzedaży General Business w Polsce. Celem nowej wiceprezes będzie utrwalanie obecności SAP Polska w segmencie MŚP, a także poszerzanie portfolio klientów firmy o marki pochodzące ze wszystkich 27 branż, dla których SAP oferuje dedykowane rozwiązania z zakresu cyfrowej transformacji.

Izabela Wic jest związana SAP Polska  od 2014 roku. Od początku swojej obecności w firmie odpowiadała za rozwój projektów i oferty skierowanej do klientów General Business. Do organizacji dołączyła jako Key Account Manager, awansując następnie na stanowisko Demand Manager. Przed dołączeniem do zespołu SAP, Izabela Wic pełniła role menedżerskie i eksperckie w Xerox Polska oraz w instytucjach publicznych.

General Business SAP określa jako rynek MŚP, do którego zalicza wszystkie podmioty, które nie znalazły się w grupie tzw. large accounts, czyli największych firm i instytucji obsługiwanych bezpośrednio przez producenta. General Business to dla SAP coraz ważniejszy segment rynku. Obecnie 80% klientów SAP na całym świecie należy do tej kategorii.  Rozszerzające się portfolio rozwiązań chmurowych oraz skalowalnych systemów SAP, daje coraz większe szanse korzystania z potencjału technologii nie tylko największym firmom.

We wrześniu 2018 r. SAP oficjalnie zainaugurował start polskiej wersji flagowej platformy S/4HANA in Cloud. Produkt, lokalizowany przez rok, oferuje rozwiązania dostosowane do polskich przepisów, jak np. Jednolity Plik Kontrolny. W pierwszej kolejności został zaadresowany do branży usługowej, a także produkcyjnej. Polska lokalizacja będzie systematycznie rozwijana. Kierunek chmurowy to jeden z najważniejszych priorytetów rozwojowych SAP w ostatnich latach.  Firma jest partnerem Google Cloud w obszarze budowy infrastruktury cloud, innowacji machine learning, bezpieczeństwa procesów IT i inteligentnej analityki.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi w chmurze przekłada się na wzrost przychodów firm IT w Polsce. Tegoroczne badanie PMR, przeprowadzone wśród ponad 100 największych firm IT w kraju, pokazuje, że spośród podmiotów oferujących usługi chmurowe, 6 na 10 badanych dostawców zadeklarowało dwucyfrowe wzrosty przychodów uzyskiwanych z tytułu świadczenia usług cloud computingu w 2017 r. Co więcej, przyspieszenia dynamiki przychodów w tym segmencie w 2018 r. spodziewa się 57% badanych firm IT.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *