SAP i Chmura Krajowa rozpoczynają współpracę

rynek-cloud-computing-w-Polsce

This post is also available in: English

SAP nawiązał współpracę z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), dzięki której użytkownicy systemu SAP będą mogli korzystać z infrastruktury chmurowej udostępnianej przez OChK. Z drugiej strony klienci Chmury Krajowej będą mogli poszerzyć portfolio o rozwiązania dostarczane przez SAP.

Kolejny partner

SAP to jedna z największych na świecie firm zajmująca się oprogramowaniem biznesowym w chmurze. Jej przychody w 2019 r. z usług chmurowych wyniosły ponad 7 mld euro i były większe o 40% niż w roku 2018. Dzięki zawartej umowie z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), użytkownicy systemów SAP będą mieli możliwość korzystać z infrastruktury oferowanej przez OChK. Swoje portfolio o rozwiązania SAP  rozszerzy również Operator Chmury Krajowej.

Operator Chmury Krajowej to spółka założona dwa lata temu przez PKO BP i Polską Fundację Rozwoju. Obecnie jest najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmurowych na polskim rynku. Działa w trybie multi-cloud, zapewniając własną platformę i usługi chmurowe od globalnych dostawców. OChK systematycznie rozwija współpracę z największymi dostawcami chmurowymi w naszym regionie. Pod koniec września Operator Chmury Krajowej nawiązał strategiczne partnerstwo technologiczne z Google, w ramach którego oprócz samego włączenia rozwiązań chmurowych firmy, Google zobowiązał się do otworzenia w Warszawie tzw. region Google Cloud. OChK jest również partnerem Microsoft w projekcie #polskadolinacyfrowa.

Szansa na rozwój

,,Zaledwie 4% polskich firm nie planuje wykorzystania chmury, co stanowi prawdziwą i fundamentalną zmianę na rynku. Podczas ostatniego SAP Digital Forum nasi klienci udowodnili, że rozwiązania chmury obliczeniowej są kluczowe dla ich przedsiębiorstw, pomagają tworzyć lepsze doświadczenia klientów i wykorzystywać takie technologie jak Big Data czy Sztuczna Inteligencja” – podsumował zawarcie współpracy Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *