Salesforce przejmie Tableau

I_love_data

This post is also available in: English

10 czerwca 2019 r. Salesforce i Tableau oficjalnie ogłosiły połączenie. Wartość transakcji, która zostanie zamknięta na koniec października 2019 r., to 15,7 mld USD.

Akcjonariusze Tableau otrzymają akcje Salesforce

Salesforce, światowy lider w dziedzinie CRM, oraz Tableau Software, wiodąca platforma analityczna, zawarły ostateczną umowę, na mocy której Salesforce przejmie Tableau w ramach transakcji typu all stock. Zgodnie z warunkami transakcji Salesforce rozpocznie ofertę wymiany w celu nabycia wszystkich wyemitowanych akcji spółki Tableau, na podstawie której każda akcja spółki Tableau zostanie wymieniona na 1,103 akcji zwykłych Salesforce, reprezentujących wartość przedsiębiorstwa wynoszącą 15,7 mld USD (po odliczeniu środków pieniężnych). Oczekuje się, że nabycie Tableau zostanie zakończone w trzecim kwartale finansowym Salesforce kończącym się 31 października 2019 roku.

Połączenie analizy klienta z analizą danych

„Łączymy światowy nr 1 na rynku CRM z platformą analityczną nr 1. Tableau pomaga ludziom zobaczyć i zrozumieć dane, a Salesforce pomaga im zrozumieć klientów. Łączymy w ten sposób dwie kluczowe platformy, których każdy klient potrzebuje”, powiedział Marc Benioff, Chairman and co-CEO Salesforce.

„Dane są podstawą każdej cyfrowej transformacji, a dodanie Tableau przyspieszy naszą zdolność do zapewnienia sukcesu klienta poprzez umożliwienie prawdziwie jednolitego i silnego wglądu we wszystkie dane klienta”, powiedział Keith Block, Co-CEO Salesforce.

„Jako część lidera na światowym rynku CRM, intuicyjna analityka Tableau umożliwi klientom odkrywanie przydatnych informacji na temat całej ich organizacji”, powiedział Adam Selipsky, Prezes i Dyrektor Generalny Tableau.

Marka Tableau pozostanie na rynku

Tableau jest pionierem analizy i wizualizacji dnaych, która umożliwia pracę z danymi również osobom nie mającym specjalnego doświadczenia. Ponad 86 tys. organizacji, takich jak Charles Schwab, Verizon, Schneider Electric, Southwest i Netflix, polega na Tableau. Po zamknięciu przejęcia, Tableau będzie działać niezależnie pod marką Tableau, dążąc do dalszego koncentrowania się na swojej misji, klientach i społeczności.

Salesforce ma rosnącą społeczność ponad 1,4 miliona entuzjastów, a społeczność Tableau składa się z ponad 1 miliona pasjonatów danych. Razem, obie społeczności będą reprezentować największą grupę ekspertów w dziedzinie biznesu cyfrowego i analizy danych na świecie.

Wzrost przychodów o 25%

Oczekuje się, że transakcja zwiększy łączne przychody Salesforce w roku podatkowym 2020 o 350-400 mln dolarów. Szacunki te odzwierciedlają korektę wartości godziwej w celu zmniejszenia niezrealizowanych przychodów i niezafakturowanych niezrealizowanych przychodów o około 30%, korekty związane z łączną bazą klientów oraz eliminację przychodów spółek. Oczekuje się, że łączne przychody w 2020 r. wyniosą obecnie 16,45- 16,65 mld $, co oznacza wzrost o 24-25% w skali roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *