Sage Polska w rękach zagranicznego inwestora

sage-przejęcia-współpraca

This post is also available in: English

Sage Polska, spółka IT zajmująca się produkcją oprogramowania ERP, zostaje przejęta przez fundusz Mid Europa Parnters specjalizujący się w inwestycjach na rynku Europy Środkowej i Wschodniej. W ramach kluczowej transakcji zagraniczny inwestor za zakup polskiego oddziału Sage ma przekazać równowartość około 322 mln zł jeszcze na początku 2021 r.

Mid Europa z doświadczeniem na polskim rynku

Mid Europa Partners to spółka inwestycyjna działająca od 1999 r. z główną siedzibą w Londynie. Pozostałe ośrodki znajdują się w Warszawie, Bukareszcie, Stambule i Budapeszcie, a fundusze szacowane są na około 5,3 mld euro. Spółka ma już doświadczenie we współpracy z polskimi firmami, bowiem w przeciągu ostatnich lat inwestowała w firmy takie jak Żabka, Allegro, Hortex i Luxmed.

Sage Polska jako mocne ogniwo

Kolejnym celem funduszu Mid Europa stał się Sage Polska – spółka z grupy The Sage Group plc, która zajmuje się produkcją oprogramowania ERP dla małych i średnich polskich firm. Cztery główne linie produktowe w ofercie Sage Polska to Symfonia Start, Symfonia 50Cloud, Symfonia ERP oraz Symfonia Kadry i Płace One Payroll. Zaangażowanie Mid Partners w działalność polskiej spółki ma pozwolić przede wszystkim na zdynamizowanie rozwoju oprogramowania linii Symfonia oraz usług oferowanych w modelu chmury obliczeniowej. Dzięki zamianie modelu licencjonowania na model subskrypcji, oprogramowanie Symfonia wykazuje znaczny wzrost sprzedaży oraz zwiększa swoją opłacalność.

Kupno Sage Polska to obiecująca perspektywa

Przejęcie polskiego oddziału Sage i marki Symfonia jest oparte przede wszystkim na doświadczeniu w inwestycjach Mid Europa z sektorami oprogramowania cyfrowego, technologicznego, internetowego czy też B2B. Transakcja warta 66 mln funtów (ok. 322 mln zł) ma zakończyć się na początku 2021 r.

Zdaniem Marka Rodaka, dyrektora Mid Europa Partners, Symfonia to idealny punkt wejścia na rynek oprogramowania ERP i księgowego w Polsce. Z kolei, dzięki przejęciu, Sage Polska uzyska wsparcie w opracowywaniu nowych produktów i rozszerzaniu swojej oferty w chmurze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *