Rynek VOD w Polsce według Viaplay

laptop - VOD

This post is also available in: English

3 sierpnia 2021 r.  w Polsce oficjalnie wystartowała nowa platforma VOD – Viaplay. Przy okazji debiutu Andres Jensen, prezes NENT Group, udzielił kilku zdań na temat polskiego rynku. W jego opinii na naszym rynku jest wciąż dużo miejsca dla nowych graczy, a obecne serwisy VOD nie trafiają jeszcze do wszystkich odbiorców – ok. 14 mln gospodarstw domowych.

Jest miejsce dla nowych operatorów

Na początku sierpnia br. wystartowała długo wyczekiwana platforma Viaplay, należąca do szwedzkiej grupy NENT Group. Początkowa oferta programowa jest głównie skierowana do odbiorców treści sportowych, szczególnie dla fanów piłki nożnej. Viaplay w ostatnim czasie nabył prawa niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy, Konferencji, a od przyszłego sezonu Premier League. Więcej na temat możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule: https://ictmarketexperts.com/aktualnosci/3-sierpnia-2021-r-startuje-w-polsce-platforma-viaplay/

Zdaniem Andresa Jensena, na polskim rynku VOD jest wciąż dużo miejsca dla nowych operatorów, którzy to mogą dostarczać swoje usługi do ok. 14 mln gospodarstw domowych. W swojej wypowiedzi prezes NENT Group, ocenił również innych graczy na rynku. Lokalne serwisy streamingowe jeszcze nie rozwinęły zbytnio skrzydeł, co stwarza duże szanse dla nowych podmiotów.

,,W kontekście naszej strategii Polska to dla nas bardzo ważny rynek. Po pierwsze jest on bardzo duży, bo możemy kierować ofertę do 14 mln gospodarstw domowych. Po drugie, jest on stosunkowo blisko Szwecji, skąd pochodzimy. Po trzecie, jest to rynek dobrze rozwinięty pod względem technologicznym, internet dociera niemal wszędzie, a operatorzy zamierzają dalej sporo inwestować w unowocześnienie i rozwój swych sieci. Po czwarte, w kraju tym jest dużo osób kreatywnych i z pomysłami, których możemy wykorzystać do produkcji oryginalnych treści” – ocenia Andres Jensen.

Ambitne plany

Andres Jensen nie ukrywa, że NENT Group od pewnego czas realizuje strategię ekspansji na nowe rynki, według której do końca 2023 r. platforma Viaplay ma być dostępna 15-20 krajach. W planach operatora jest również mocna współpraca z innymi dostawcami usług płatnej telewizji. W ostatnim czasie Viaplay zawarła umowę o dystrybucję z UPC Polska i Vectrą.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *