Rozwój usług szerokopasmowych w ofercie T-Mobile

internet

This post is also available in: English

Wraz z całą grupą Deutsche Telekom, T-Mobile Polska przedstawił swoje wyniki finansowe za I kwartał 2021 r. Przychody w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku spadły o 0,5%, a skorygowany wynik EBITDA wzrósł o 4,1%. Działania operatora skupiły się na rynku szerokopasmowym. Liczba nowych linii FTTH powiększyła się o ok. 10-11 tys. W tym roku operator planuje również otwarcie nowego obiektu data center.

Wyniki finansowe

Według wyników finansowych za I kwartał 2021 r., T-Mobile Polska zanotowała nieco ponad 1,5 mld zł przychodów – spadek o 0,5% w porównaniu do pierwszego kwartału 2020 r. Natomiast skorygowany wynik EBITDA wyniósł 431 mln zł, czyli wzrósł o 4,1%.

Do przyczyn spadku przychodów należą przede wszystkim zmniejszenie wpływów z usług roamingowych, a także przeniesienie biznesu terminacji głosowej do Deutsche Telekom. Jeżeli chodzi o wzrost EBITDA, przyczyniło się do tego zwiększenie wpływów z usług mobilnych oraz udana sprzedaż usług dla biznesu.

Podczas I kwartału dokonano 28 tys. przyłączeń w segmencie postpaid, jednakże segment prepaid stał się stratny o 20 tys. 

Rynek szerokopasmowy

Ostatnio T-Mobile zaproponował nowe oferty, a w tym z usługami w sieci 5G. Dokładna liczba linii FTTH nie jest znana, jednakże bazując na raporcie Deutsche Telekom jest ich około 41 tys. Wynika, że w przeciągu kwartału uaktywniono około 10-11 tys. nowych linii, czyli 25% całej bazy usług, które są sprzedawane od niemal 2 lat. Poza rozbudową sieci, operator zaproponował darmowe usługi szerokopasmowe do końca bieżącego roku dla klientów, którzy korzystają z usług mobilnych. 

T-Mobile, podobnie jak wiele firm, zaczęło dostosowywać się do nowej sytuacji, która obejmuje wzrost zapotrzebowania na rozwiązania z segmentu cyberbezpieczeństwa i handlu, a także zwiększenia zapotrzebowania na rozwiązania chmurowe. Wkrótce w Warszawie ma pojawić się nowy obiekt data center, który ma ruszyć w drugiej połowie br.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *