Rozwój Cyfrowej Przychodni

diagnoza - tablet

This post is also available in: English

MedApp i Diagnostyka ogłaszają nawiązanie partnerstwa w celu stworzenia usługi Cyfrowa Przychodnia. Inicjatywa zakłada zapewnienie pacjentom i lekarzom dostępu do badań wykonywanych przez Diagnostykę oraz bezpieczny dostęp do ich wyników w formie elektronicznej.

Nowe standardy w medycynie…….

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych która działa od 1998 r. Obecnie posiada 170 laboratoriów na trenie całej Polski, w których dokonuje rocznie ok. 100 mln badań dla ponad 16 mln pacjentów. Specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług od pobrania i transportu materiału biologicznego, poprzez wykonanie badania, aż do dostarczenia wyniku analiz medycznych w możliwie najkrótszym czasie. Teraz w celu usprawnienia funkcjonowania swojej sieci, firma nawiązała współprace z MedApp S.A., której celem jest wdrożenie narzędzi cyfrowej transformacji.

Współpraca w głównej mierze będzie polegać na dostarczeniu narzędzi, które umożliwią zdalne zlecanie szeregu badań wykonywanych przez Diagnostykę. Jak czytamy w komunikacie prasowym z dostępnych rozwiązań mają skorzystać zarówno lekarze jak i pacjenci, którzy będą mieli dostęp do wyników badań w formie elektronicznej za pośrednictwem komputera lub aplikacji mobilnej. Zdaniem Krzysztofa Mędrala, Prezesa MedApp S.A., takie inicjatywy już wkrótce staną się nowym standardem w zakresie usług medycznych, które w szerszym stopniu będą wspierane nowoczesną technologią.

…oraz dostępne technologie

Z kolei firma MedApp specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla podmiotów z sektora medycznego. Firma dostarcza unikalne rozwiązania wspierające diagnostykę obrazową oraz nową generację usług telemedycznych. Jej pierwszy produkt na rynku CarnaLife System, to platforma umożliwiająca lekarzom ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z różnymi schorzeniami. Umożliwia  zdalne przeprowadzanie konsultacji w dowolnym miejscu i czasie.

Jej inne rozwiązanie to CarnaLife Holo, czyli przełomowa technologia wizualizacji danych obrazu 3D stworzona specjalnie dla medycyny. Za pomocą specjalnych gogli lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający prawdziwą strukturę obrazowanego obszaru anatomicznego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *