Rossmann stawia na chmurę

kosmetyki

This post is also available in: English

Rossmann zdecydował się na zakup licencji od Chmury Krajowej, dzięki czemu kilka tysięcy pracowników drogerii w Polsce będzie miało dostęp do rozwiązań Microsoft 365.  Sieć rozważa kolejne działania związane z IT w modelu chmurowym.

Licencja na Microsoft 365

Drogeria Rossmann to jedna z największych sieci kosmetycznych w regionie, która obecnie prowadzi sprzedaż na rynkach europejskich i azjatyckich. W Polsce istnieje od 1993 roku, gdzie aktualnie posiada ponad 1500 drogerii w których zatrudnia około 18 tys. pracowników. W wyniku dalszego rozwoju firmy, Rossmann zdecydował na zakup licencji od Chmury Krajowej. To pierwszy przykład, gdzie polski odział międzynarodowego koncernu zawarła takie porozumienie z lokalnym partnerem.

Zdaniem Piotra Kiszkiel, CIO w firmie Rossmann, krok w stronę rozwiązań chmurowych jest naturalnym krokiem związanym z dynamicznym rozwojem sieci. Nowe narzędzia znajdą szczególnie zastosowanie w przypadku pracowników którzy pracują z wielu lokalizacji w coraz większych zespołach. Jak podkreśla, dotychczas stosowane rozwiązania uniemożliwiały taką pracę, a pakiet Microsoft 365  zapewni niezawodną platformę do komunikacji i współpracy, która wesprze wiele procesów w organizacji. W skład pakietu wchodzą m.in. edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint oraz narzędzie do pracy zespołowej Microsoft Teams.

Rossmann rozważa dalsze kroki w modelu cloud computing

Zaletą pakietu Microsoft 365 jest działanie w chmurze. Oznacza to, że zespół IT klienta nie musi zajmować się kwestią wydajności i przepustowości platformy. Zasoby dostawcy można elastycznie dostosowywać do liczby użytkowników. Istotne są również kwestie bezpieczeństwa danych i mniej wykorzystywanej przestrzeni dyskowej.

,,Rossmann jest firmą mocno skoncentrowaną na kliencie i jego doświadczeniu zakupowym. Dzisiaj oznacza to wykorzystanie cyfrowych narzędzi, dlatego z dużą uwagą przyglądamy się rozwiązaniom w zakresie marketingu czy sztucznej inteligencji i wartości jaką mogą dać naszym klientom” – komentuje Piotra Kiszkiel. W komunikacie prasowym sieci Rossmann znajduje się również informacja o dalszych planach dotyczących wykorzystywania  rozwiązań IT w modelu cloud computing.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *