Roman Durka w radzie nadzorczej spółki S4E

Z końcem listopada bieżącego roku Roman Durka został powołany do rady nadzorczej spółki S4E i objął stanowisko przewodniczącego. Kadencja nowego szefa rady potrwa formalnie do lipca 2021 r. Równocześnie wiceprzewodniczącym został dotychczasowy szef rady, Ireneusz Dąbrowski.

Roman Durka ma wieloletnie doświadczenie w branży na stanowiskach kierowniczych i zarządczych w polskich i międzynarodowych firmach. Ostatnio był dyrektorem operacyjnym Mellon Poland (2017-2018) i wiceprezesem Sygnity (2015-2017). Wcześniej nadzorował również działalność takich spółek jak: Kapsch BusinessCom, Fujitsu, Sun Microsystems, Nortel, Clearwire, Dell oraz IBM.

S4E to spółka z grupy ABC Data będąca wyspecjalizowanym dystrybutorem rozwiązań IT z wartością dodaną VAD (storage, networking, serwery, wirtualizacja, oprogramowanie, elementy pasywne wyposażenia data center, rozwiązania bezpieczeństwa, rozwiązania energetyczne). W 2017 r., wbrew trendom rynkowym, S4E wypracował blisko 240 mln zł przychodów, o 27% więcej niż rok wcześniej, oraz ponad 19 mln zysku brutto. Główne czynniki, które wpłynęły na osiągnięte wyniki finansowe firmy w ubiegłym roku, to:

  • pozytywna dynamika sprzedaży projektów z posiadanego portfolio produktowego,
  • znaczące inwestycje w rozwój kompetencji inżynierów i konsultantów,
  • znaczące inwestycje w rozwój nowych linii produktowych,
  • aktualizacja należności przeterminowanych,
  • wdrożenie polityki rachunkowości funkcjonującej w grupie ABC Data.

Z kolei w ciągu trzech kwartałów 2018 r. przychody spółki powiększyły się o jedną czwartą (25%), do poziomu ok. 147 mln zł. W tym samym czasie zysk brutto spółki zamknął się w kwocie 12 mln zł brutto.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *