Robert Lewandowski wkracza na rynek gier z własną spółką

gaming-piłka-boisko

This post is also available in: English

Robert Lewandowski wraz z doświadczoną w tworzeniu symulatorów Grupą PlayWay zakłada spółkę RL9Sport Games. Specjalnością przedsiębiorstwa będą produkcje o tematyce sportowej, a debiutancka gra – Football Coach the Game, pojawi się najprawdopodobniej w 2022 r.

RL9Sport Games

Robert Lewandowski dostrzega potencjał w branży gamingu, dlatego zdecydował się na stworzenie nowej spółki w polskim GameDev’ie – LR9Sport Games, przy współpracy studia PlayWay. Prezesem spółki zostanie Rafał Cymerman, który postanowił ponownie zająć się produkcją gier, po tym jak w 1995 stworzył pierwszego polskiego managera – Liga Polska Manager 95. Natomiast Lewandowski poza pełnieniem roli współwłaściciela, zaoferuje także swój wkład merytoryczny.

Założenie spółki to nie pierwsza styczność Lewandowskiego z rynkiem gier. W tym roku piłkarz został udziałowcem w spółce Movie Games, gdzie przy produkcjach sportowych również będzie wspierał swoją merytoryczną wiedzą.

Football Coach the Game to więcej niż taktyka i trening

Debiutancką produkcją nowo założonej spółki będzie Football Coach the Game, której premiery możemy się spodziewać dopiero w 2022 r. Symulator trenera piłki nożnej początkowo ma być dostępny na urządzeniach mobilnych oraz PC, a w późniejszym czasie pojawi się także wersja na konsole.

Jak podkreśla Lewandowski, gra ma zapewnić graczom o wiele więcej niż samo doświadczenie w prowadzeniu treningu i planowaniu taktyki. Ważnym elementem produkcji będzie aspekt psychologiczny – użytkownik będzie zarządzał relacjami z zawodnikami, bądź atmosferą w drużynie nawet poza meczami.

Celem twórców gry jest zapewnienie możliwości tworzenia własnych drużyn przez graczy z całego świata. Dzięki sieciowemu stylowi rozgrywki będzie ułatwiona rywalizacja oraz rozgrywka meczów w czasie rzeczywistym. Ostatecznie gra będzie zbliżona do Top Eleven, która obecnie cieszy się uznaniem wśród 200 mln użytkowników.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *