Reforma rządu: Ministerstwo Cyfryzacji zlikwidowane

This post is also available in: English

W środę premier Mateusz Morawiecki oficjalnie potwierdził zapowiadane zmiany w rządzie. Jedną z decyzji jest likwidacja ministerstwa należącego do Marka Zagórskiego.

Nowe plany

Już na początku lipca br., media informowały o planowanych rekonstrukcjach rządu, które miały dotyczyć redukcji ilości ministerstw w polskim rządzie. Jedną z decyzji jest odwołanie Ministerstwa Cyfryzacji.

Obecnie nie ma oficjalnych informacji o tym, kto zastąpi dotychczasowe zadania Ministerstwa Cyfryzacji, ale w ramach przebudowy rządu powstało nowo utworzone Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Techniki, które prawdopodobnie przejmie obowiązki zlikwidowanego ministerstwa. Ministrem odpowiedzialnym za nowy resort będzie Jarosław Gowin. Część kompetencji może również wrócić do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zmiany strukturalne

,,Ta zmiana ma charakter w mniejszym stopniu personalny, a w większym stopniu strukturalny Rekonstrukcja rządu to odpowiedź na czasy, z którymi wiąże się wyzwanie wyjścia z kryzysu gospodarczego po pandemii koronawirusa. Zmiany mają na celu zwiększenie efektywności, a zmniejszenie kosztów działania”. – komentował rekonstrukcję rządu, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Rekonstrukcja rządu nastąpi na początku przyszłego tygodnia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *